Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Czemu żadne grupy nie pragną osiedlić się w Rosji, w której jest sporo enklaw muzułmańskich? To ostatnie pytanie skłania do zastanowienia się, czy to co obserwujemy teraz nagle we wrześniu, nie zostało specjalnie wywołane właśnie przez Rosję, a islamscy terroryści i Państwo Islamskie nie łączy wspólny mianownik na zapleczu rosyjskich służb wywiadu i służb bezpieczeństwa?
10.09.2015r.


Trwa swoista wędrówka ludów. Europę zalewają kolejne fale ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki. Hordy imigrantów atakujące na nasz kontynent są tak zmasowane, że jeśli jeszcze się nasilą, chaos ogarnie wszystkie kraje. Czemu bogate państwa muzułmańskie nie oferują pomocy swoim pobratymcom, dlaczego to kraje Europy mają obowiązek przyjąć wszystkich, którzy postanowili opuścić swoje domy? I dlaczego uciekinierzy pukają do bram Unii Europejskiej a nie do krajów, które do Unii nie należą? Dlaczego na granicy bogatej Szwajcarii nie stoją azylanci? I wreszcie – czemu żadne grupy nie pragną osiedlić się w Rosji, w której jest sporo enklaw muzułmańskich? To ostatnie pytanie skłania do zastanowienia się, czy to co obserwujemy teraz nagle we wrześniu, nie zostało specjalnie wywołane właśnie przez Rosję, a islamscy terroryści i Państwo Islamskie nie łączy wspólny mianownik na zapleczu rosyjskich służb wywiadu i służb bezpieczeństwa? To te właśnie służby odpowiadają za sianie zamętu w Rosji, na Ukrainie i w innych, byłych krajach demokracji ludowej.

Wszyscy komentatorzy życia publicznego w Rosji zgodnie zauważają, że muzułmanie z Kaukazu są na co dzień dyskryminowani a nawet stają się ofiarami przemocy na rosyjskich ulicach. Tymczasem wczoraj w czasie obchodów Dnia Jedności w Moskwie hucznie świętowano oddanie do użytku po remoncie głównego meczetu w tym mieście. Wielki Mułła Rosji zauważył z tej okazji, że  "Trzeba powiedzieć o głębokiej symbiozie kultury rosyjsko-prawosławnej i turecko-muzułmańskiej, które leżą u podstaw wyjątkowej cywilizacji Eurazji, a dziedzicem, której jest obecna Federacja Rosyjska." 

Taka nagła wolta przystaje do informacji, którą w ostatnich dniach upublicznił rząd Stanów Zjednoczonych o tym, że zidentyfikowano rosyjskie działania zbrojne w obronie syryjskiego reżimu prezydenta Baszara al-Assada. Biały Dom potwierdził, że Moskwa udzieliła wojskowego wsparcia by zdestabilizować sytuację w Syrii, mimo, że ta już jest niebezpieczna. W zeszłym tygodniu rządowa telewizja syryjska SANA pokazała siły rosyjskie walczące u boku lojalistycznych wojsk prezydenta Assada. Wyemitowany materiał ukazał oddziały w rosyjskich pojazdach opancerzonych w górach regionu Latakia, blisko śródziemnomorskiego wybrzeża Syrii. Rzecznik Białego Domu powiedział, że "Zdajemy sobie sprawę i mamy doniesienia, że Rosja może rozmieszczać personel i samoloty wojskowe w Syrii, monitorujemy ściśle takie raporty. Każde wsparcie wojskowe (Rosji) dla reżimu Assada w jakimkolwiek sposób, czy to w postaci personelu wojskowego, wyposażenia samolotów, broni, lub pieniędzy, to działania destabilizujące i szkodliwe." Syryjski działacz, który wypowiedział się anonimowo dla kanału Fox News zauważył, że rosyjska obecność wojskowa w Syrii nie jest czymś nowym, bo "Rosja jest tam już od dłuższego czasu - kilku rosyjskich urzędników przybyło do Syrii w ostatnich tygodniach. Nie wiem, jak wielu, ale mogę was zapewnić, że nastąpiło wzmocnienie Rosjan."

Dalsza destabilizacja tym razem w samej Europie jest na pewno korzystna dla Rosji. Może Moskwa liczy, że narzucenie obowiązku przyjęcia ogromnej liczby uchodźców wzbudzi bunt narodów i przez to, wzrost poparcia dla Rosji? Nawet jeśli owocem chaosu nie będzie zmiana polityki europejskiej wobec Kremla, to i tak każde rozwiązanie jest dla Rosji nad wyraz korzystne. Nie wydaje się przypadkiem również to, iż za przyjęciem muzułmańskich uchodźców najgłośniej optują te same lewicowe środowiska, które nie tak dawno gromko krzyczały „Je suis Charlie.” W zasadzie Rosja nie musi teraz nawet nasyłać „zielonych ludzików” na kraje europejskie, uciekinierzy, w większości mężczyźni, w zupełności je zastępują.

Warto może w tym kontekście przypomnieć fragment wywiadu, który udzielił wiosną dla polskatimes.pl rosyjski historyk Jurij Felsztinski. Stwierdził w nim, co następuje: „Trzecia wojna światowa rozpocznie się we wrześniu (…). Dlatego, że dla Ukrainy trzecia wojna światowa już się zaczęła. A dla Polski ciągle stoi ona pod znakiem zapytania. Czy zacznie się wojna światowa? Uważam, że są dwa scenariusze: Jeśli Ukrainie zostanie przekazana pomoc i kraj ten będzie w stanie przeciwstawiać się rosyjskiej agresji, wówczas Europa - a co za tym idzie i świat - uniknie trzeciej wojny światowej. Jeżeli Ukrainie nie zostanie przekazana pomoc i Rosja ją podbije, wówczas staniemy przed ryzykiem wybuchu trzeciej wojny.  A dlaczego (…) ta wojna wybuchnie akurat we wrześniu. Dlatego, że obecne mińskie porozumienie to tylko taktyczny oddech. To nie jest zawarcie pokoju, ale przerwa, aby wszyscy mogli rozeznać się w sytuacji. I myślę, że wiosną - latem 2015 r. nastąpi kolejna fala rosyjskiej agresji. Jeśli Ukraina zostanie zajęta przez Rosję do września, to na pewno będziemy szli w kierunku wojny. A to dlatego, że następnym oczywistym wojennym krokiem Putina będzie Białoruś. Tam przeprowadzona zostanie operacja podobna do krymskiej - to będzie blitzkrieg. W końcu września 2015 r. Rosja znajdzie się na granicy Pribałtyki, Polski i na zachodniej Ukrainie. A to oznacza ryzyko trzeciej wojny”. 

W dniu 6 września tego roku niemiecka gazeta Deutsche Witschafts Nachrichten zacytowała słowa Władymira Putina sprzed dwóch dni, który podkreślił, że Rosja jest gotowa do współpracy z Waszyngtonem w celu znalezienia rozwiązania politycznego kryzysu syryjskiego i że Moskwa jest gotowa do pomocy krajom Zachodu w walce z państwem islamskim… "W Rosji już kilka lat temu powiedziałem, że jeśli nasi tak zwani partnerzy zachodni będą prowadzić błędną politykę w regionach świata muzułmańskiego, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, będzie to prowadzić do problemów na dużą skalę." Ta „pomoc” może zostać przyjęta przez kraje, które do tej pory niezbyt chętnie przyznały politykom putinowskiego reżimu tzw. „sankcje.” Niemiecka gazeta cytuje stanowisko rosyjskie, które wytyka, że ich eksperci ds. polityki zagranicznej wielokrotnie wskazywali na powody problemów z uchodźcami, które według nich są rezultatem działań USA w Iraku i Libii. I w tym Putin dostrzega też podstawowy problem. „To wszystko, ta tragedia jest następstwem polityki naszych amerykańskich partnerów. Europa, niestety, ślepo stosuje się do tej polityki w ramach tzw. zobowiązań Sojuszu [NATO] i musi teraz ponosić tego konsekwencje”.

Dzisiaj Minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że prezydent Władimir Putin postanowił przeprowadzić niezapowiedziany sprawdzian gotowości bojowej sił Centralnego Okręgu Wojskowego. To jeden z czterech okręgów, na jakie dzieli się Rosja. Jak pisze agencja TASS, Putin polecił też sprawdzić działania władz w warunkach wojennych. Głównym zadaniem stanie się ocena możliwości wojsk powietrzno-desantowych do przerzutu ich na duże odległości i gotowości do desantu na nieznanych poligonach. Manewry potrwają do 12 września. Można odnieść wrażenie, że Putin zaczął się bardzo spieszyć. Czy nie jest to rezultat początku prezydentury Andrzeja Dudy i ogłoszenia przez niego pragnienia budowy Międzymorza? Nikt nie wie, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Na pewno czas, jaki nas dzieli od październikowych wyborów parlamentarnych w naszym kraju będzie gorący.

               

http://www.dw.com/pl/szczyty-brics-i-sco-putin-zak%C5%82ada-sojusze-bez-udzia%C5%82u-zachodu/a-18569448

 

http://www.dw.com/pl/putin-przymierza-si%C4%99-do-koalicji-przeciwko-pi/a-18695657

 

http://islamrf.ru/news/russia/rusopinions/37558/

 

http://rehmat1.com/2015/09/07/putin-refugee-crisis-created-by-the-us-eu/

 

http://www.satuislam.org/internasional/amerika-kesal-rusia-kerahkan-militer-di-suriah/

 

http://sputniknews.com/russia/20150906/1026667621/russia-putin-speech-syria.html

 

http://www.polskatimes.pl/artykul/3758819,felsztynski-trzecia-wojna-swiatowa-wybuchnie-we-wrzesniu-putin-sie-nie-cofnie-trzeba-go,id,t.html

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-wladimir-putin-postawil-na-nogi-centralny-okreg-wojskowy,574967.html

 

/Kazia/

 

Nasze artykuły


 

 

Polecamy na podobny temat

 

Intelektualista u władzy: Wizja polityki polskiej Lecha Kaczyńskiego” – prof. Andrzej Zybertowicz w Toruniu, nasza relacja

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6647

 

BHO24: Zobacz kim naprawdę jest Putin - wstrząsający dokument

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4874

 

„Ukraina - nowy sposób prowadzenia wojny” - wrocławski wykład Piotra Gaglika, nasza relacja

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5126

 

Prof. dr hab. Tadeusz Marczak: Ukraina - między wschodem a zachodem - nasza relacja

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4757

 

Co zrobiłby Lech Kaczyński w.s. Ukrainy, gdyby dziś był Prezydentem - nasz wywiad z posłem Zbigniewem Girzyńskim

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4691

 

To co zrobił w Gruzji śp. Prezydent Lech Kaczyński to rzecz fenomenalna - nasz wywiad z Dariuszem Bohatkiewiczem, korespondentem wojennym TVP

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1765

 

"Polska tożsamość przyczyną konfliktu europejskiego” - Rosja według Aleksandra Dugina 

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1706

 

Rozbiór Ukrainy, plan podziału

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4648


Komentarze
#1 | Kazia dnia 11.09.2015
Peter Poroszenko na międzynarodowej konferencji wspomniał o rosyjskich "zielonych ludzikach" które trafiają do Syrii i wywołują przemoc i wzrost uchodźców w krajach unijnych http://wyborcza.p...basie.html
#2 | Kazia dnia 10.09.2015
Tak, to bardzo możliwe. Oni wszyscy w ogóle dziwnie odpuścili. Jakby w zasadzie chcieli oddać odpowiedzialność a tylko zatrzeć ślady swoich nadużyć. Mnie zastanawia ten nagły najazd na UE. I entuzjazm Niemiec, z jakim chcą tych imigrantów. Usłyszałam dzisiaj taką bardzo mądrą, zastanawiającą opinię i chyba jeszcze coś napiszę na temat azylantów. Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 10.09.2015
O tym samym myślałem kiedy czytałem informacje o działaniach Rosji w Syrii. Kto wie czy Kopacz podejmując próby zwołania spotkania ws. emigrantów nie kierowała się strachem. Jako premier na pewno dysponuje informacjami które nie są dostępne dla zwykłych śmiertelników... Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną