Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

To podczas rządów Putina zdarzyły się tragedie, które wstrząsnęły nie tylko w Rosją ale także całym światem, rozpoczęła się druga wojna z Czeczenią, także konflikt w Osetii Południowej, wojny w Gruzji, a wreszcie Putin zaanektował Krym i zainicjował zbrojną agresję w Donbasie.
04.02.2015r.


Minęło 15 lat od chwili, gdy Władimir Putin przejął panowanie nad Federacją Rosyjską. W 1999 roku, Borys Jelcyn wyznaczył go na swego następcę. Obecny prezydent Rosji wcześniej był szefem FSB [Federalnej Służby Bezpieczeństwa], która jest kontynuatorką KGB, i może dlatego dla Rosjan na początku był kompletnie nieznanym politykiem. Jednak od czasu wyjścia z cienia nie opuszcza on miejsca na szczycie władz Rosji. Począwszy od 1999 roku udało mu się zostać prezydentem Rosji dwa razy i dwa razy zajmował stanowisko premiera. Jego notowania wśród przeciętnych Rosjan stale utrzymują się na wysokim poziomie choć kraj przez te wszystkie 15 lat jego rządów jest nękany przez szereg aktów terrorystycznych, wojen, katastrof przemysłowych i lotniczych. To za czasów Putina zdarzyły się tragedie, które wstrząsnęły nie tylko w Rosją ale także całym światem, rozpoczęła się druga wojna z Czeczenią, także konflikt w Osetii Południowej, wojny w Gruzji, a wreszcie, Putin zaanektował Krym i zainicjował zbrojną agresję w Donbasie.

 

Przypomnijmy po kolei te najstraszliwsze wydarzenia za putinowskich rządów:

 

W dniu 04 września 1999 r. w mieście Dagestan miał miejsce wybuch samochodu-pułapki, który spowodowała zawalenie się dwóch bloków mieszkalnych. W tym samym roku 8 września został wysadzony 9-piętrowym budynek w Moskwie na ulicy Guryanov, w dniu 13 września doszło do wybuchu na na trasie szybkiego ruchu pod Kashirskoye i dalej, w dniu 16 września eksplodowała ciężarówka we Wołgodońsku, uszkadzając kolejny na 9-piętrowy dom. Ogólnie w serii ataków zginęło ponad 300 osób. Ponieważ od inwazji na Dagestan nie minęło kilka miesięcy, nowo mianowany wówczas premier, którym był Putin, oskarżył o dokonanie tych zamachów terrorystycznych czeczeńskich najemników. Zaraz potem popularność Putina zaczęła rosnąć. Wszedł w rolę bojownika z terroryzmem. Mówił: "Będziemy łapać terrorystów na całym świecie, na lotnisku – jeśli będą na lotnisku, przepraszam, ale będziemy ich złapać nawet w toalecie i zabić ich tam w końcu." Od tego czasu "zabijając w toalecie" stało się jednym najbardziej znanych wyrażeń Putina, często potem przywoływanym w Rosji.

 

W dniu 12 września 2000 r. K-141 - nuklearna łódź podwodna "Kursk" - zatonęła podczas manewrów szkoleniowych rosyjskiej floty na Morzu Barentsa. Według oficjalnych danych, zatonięcie spowodował wybuch torpedy w następstwie wycieku paliwa. Pożar, który wybuchł po dwóch minutach od początkowego wybuchu spowodował detonację kolejnych torped w pierwszym przedziale łodzi podwodnej. Awaria spowodowała śmierć wszystkich 118 członków załogi. Po roku od tragedii odkryto na zniszczonym okręcie 115 ciał poległych marynarzy. "Kursk" zbudowany w 1994 r. był uznany za najlepszy okręt podwodny we Flocie Północnej Rosji. Według pogłosek Putin zbagatelizował początkowe doniesienia o rozmiarach eksplozji a potem nie chciał dopuścić do statku ekip ratunkowych aby dane techniczne Kurska nie stały się jawne.

 

W listopadzie, w dniach od 23 do 26, 2002 roku doszło do tragedii doszło w Teatrze na Dubrowce w Moskwie. Grupa uzbrojonych mężczyzn wdarła się na widownię podczas spektaklu muzycznego  "Nord-Ost" i zabrała zakładników spośród widzów i pracowników teatru. Po prawie trzech dniach budynek został zdobyty przez siły bezpieczeństwa szturmem, wybito terrorystów i uwolniono kilkoro zakładników, którzy cudem przeżyli akcję, zginęło natomiast 130 zakładników.

 

We wrześniu 2004 r., w dniach od 1-3 światem wstrząsnęła wiadomość, że terroryści zajęli budynek szkoły w miejscowości Osetii Północnej w Biesłanie. Napastnicy wzięli do niewoli tysiąc zakładników, w tym dzieci i ich rodziców. Szkoła została odbita szturmem po trzech dniach. Zginęło 334 osób w tym 186 dzieci i 13 funkcjonariuszy organów ścigania. Do dziś trwają procesy wytoczone przez rodziców zabitych dzieci, którzy nie przyjmują wersji oficjalnej i domagają się ujawnienia pełnej prawdy o akcji oraz ukarania winnych.

 

19 marca 2007 r. nastąpił wypadek w kopalni "Ulyanovskaya" w obwodzie Kemerowo, zginęło tam 110 osób, 93 spośród nich były górnikami, reszta należała do kierownictwa kopalni. Zeszli tam aby sprawdzić system urządzeń do wykrywania i lokalizacji nieszczelności po tym, gdy Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Ekologicznego, Technologicznego i Jądrowego ogłosiła że w kopalni doszło do "rażących naruszeń środków bezpieczeństwa".

 

17 sierpnia 2009 r. doszło do awarii w elektrowni wodnej w Sayano-Shushensk, największej w Rosji i szóstej co do wielkości na świecie. Woda zaczęła przeciekać do wnętrza maszynowni, uległy zniszczeniu trzy spośród dziesięciu turbin wodnych a pozostałe zostały zniszczone. Była to największa katastrofa w elektrowni wodnej w historii Rosji i w sowieckiej elektrowni a spowodowała śmierć 75 osób. Komisja rosyjskiej Dumy Państwowej, który badała przyczyny katastrofy obarczyła za nią odpowiedzialnością 20 pracowników, którzy są uważani za kozły ofiarne całej tragedii.

 

Pożar w dniu 5 grudnia 2009 r. przyniósł największą liczbę ofiar z tej przyczyny w historii post-sowieckiej Rosji. Do nieszczęścia doszło w nocnym klubie "Kulawy Koń” w Perm. Według późniejszego śledztwa powodem zaprószenia ognia był pokaz pirotechniczny, od którego zapalił się drewniany strop. Panika uwięziła w klubie wiele osób, nie były one w stanie uciec i w efekcie śmierć poniosło 156 osób, a kilkadziesiąt otrzymał oparzenia różnego stopnia. W związku z tym wydarzeniem kierownictwo służby pożarniczej zostało zdymisjonowane a także ustąpił rząd prowincji Perm.

 

W tragicznym dniu 29 marca 2010 r. dwóch zamachowców-samobójców z Dagestanu wywołało dwie eksplozje na stacjach Łubianka i w Park Kultury linii Sokolnitskaya w moskiewskim metrze. Zginęło 41 osób. Wśród ofiar byli obywatele Rosji, Tadżykistanu, Kirgistanu, na Filipin, w Izraela i Malezji. Za odpowiedzialnego za zamach uznał się przywódca Emiratu Kaukaskiego "Doku Umarow".

 

10 kwietnia 2010 r. rządowy samolot Tu-154 z polskich sił powietrznych rozbił się na lotnisku Smoleńsk-Północnej”. Wszyscy na pokładzie zginęli - 88 pasażerów i 8 członków załogi. Wśród nich był polski prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska, znani polscy politycy, prawie całe dowództwo wojskowe ważni przedstawiciele organizacji społecznych i religijnych. Była to największa katastrofa spośród tych, które spowodowały śmierć głowy państwa. Według oficjalnych danych, samolot rozbił się podczas lądowania z powodu gęstej mgły, według pozarządowych ustaleń przyczyną tragedii był wybuch na pokładzie samolotu.

 

10 lipca 2011 r. doszło do zatonięcia promu "Bułgaria", który poszedł na dno trzy kilometry od brzegu nieopodal miasta Bolgar koło Kazania. Podobno załoga nie zamknęła iluminatory i przy przechyle statku woda wdarła się do środka. Według ostatecznych danych z 201 osób na pokładzie tylko 79 ocalało a zginęło 122. Wśród ofiar był kapitan statku, Aleksander Ostrowski. Jedną czwartą pasażerów stanowiły dzieci.

 

24 stycznia 2011 r. nastąpiła eksplozja w międzynarodowym terminalu na lotnisku Domodiedowo w Moskwie. Zamachowiec-samobójca odpalił materiału wybuchowy o mocy około 7 kg TNT. Bomba została wypełniona odłamkami metalu i kawałkami drutu. W wyniku ataku zginęło 37 osób, wśród nich był pisarz ukraiński z Odessy, Hanna Yablonsk. Samobójcą na lotnisku był 20-letni Megomed Ingushetiya Jewlojew a odpowiedzialność za zamach wziął na siebie Doku Umarow, szef "Emiratu Kaukazu".

 

15 lipca 2014 r. trzy wagony pociągu w metrze wypadły z szyn między stacjami Park Zwycięstwa i Slavyanskiy Boulevard na linii Arbat-Pokrowskaja. Było to przyczyną śmierci 23 osób. Ostatecznie stwierdzono, że powodem wypadku były zły stan linii kolejowej i niskiej jakości naprawy. Katastrofa ta została uznana za największą katastrofę przemysłową w podziemiach Moskwy.

 

Od 2014 r. trwa wojna z rosyjsko-ukraińska, która pochłonęła już tysiące ofiar. Ich liczba nie jest oszacowana, na linii frontu pracują przewoźne krematoria. Według doniesień z Rosji rodziny żołnierzy nawet nie są świadome gdzie zginęli ich bliscy bo w karcie zgonu wpisuje się jako powód śmierci: „wypadek podczas ćwiczeń wojskowych”.

 

/Kazia/

 

 

Nasze artykuły


 

Polecamy na podobny temat

 

BHO24: Zobacz kim naprawdę jest Putin - wstrząsający dokument

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4874

 

„Ukraina - nowy sposób prowadzenia wojny” - wrocławski wykład Piotra Gaglika, nasza relacja

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5126

 

Prof. dr hab. Tadeusz Marczak: Ukraina - między wschodem a zachodem - nasza relacja

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4757

 

Co zrobiłby Lech Kaczyński w.s. Ukrainy, gdyby dziś był Prezydentem - nasz wywiad z posłem Zbigniewem Girzyńskim

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4691

 

To co zrobił w Gruzji śp. Prezydent Lech Kaczyński to rzecz fenomenalna - nasz wywiad z Dariuszem Bohatkiewiczem, korespondentem wojennym TVP

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1765

 

"Polska tożsamość przyczyną konfliktu europejskiego” - Rosja według Aleksandra Dugina 

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1706

 

Rozbiór Ukrainy, plan podziału

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4648

 

Zaraz, zaraz, a Smoleńsk?

 

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=4814


Komentarze
#1 | Kazia dnia 06.02.2015
Artur - dziękuję za miły komentarz. I dziękuję czytelnikom za "lajki". Pozdrawiam
#2 | Artur dnia 04.02.2015
Świetna notka - przynajmniej widać jak na dłoni z kim mamy do czynienia... pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 04.02.2015
Jacku, fraza "Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy" wraca nie raz jak koszmarne deja vie. Może da się jednak przegonić te mafie raz na zawsze. Trzeba być optymistą.

Pozdrawiam
#4 | Jacek Mruk dnia 04.02.2015
Mafia jak się dostaje do władzy to jej nie oddaje nigdy. Jedynie inna mafia może ją stamtąd usunąć.
Manipulacja społeczeństwem jest taka jak u nas , bo media trzyma w łapach mafia. Myślę że nasze J ileś tam i skądś wzorowali się na nich, bo to że wielu przechodziło tam szkolenia to wiadomo.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną