Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Wszystko jest zgodne z procedurą odpowiada Sąd Rejonowy w Gdańsku na zarzut, że wyrok skazujący Marysię Kołakowską na 40 godzin prac publicznych za protest przeciwko czytaniu scenariusza „Golgoty Piknik” wydano bez wysłuchania świadków obrony, a nawet bez powiadamiania zainteresowanej o terminie rozprawy.
16.10.2014r.


Wszystko jest zgodne z procedurą odpowiada Sąd Rejonowy w Gdańsku na zarzut, że wyrok skazujący Marysię Kołakowską na 40 godzin prac publicznych za protest przeciwko czytaniu scenariusza „Golgoty Piknik” wydano bez wysłuchania świadków obrony, a nawet bez powiadamiania zainteresowanej o terminie rozprawy. Orzekanie w trybie nakazowym znacznie przyspiesza sprawę, obniża koszty itd., a przecież jak wiadomo  w sądzie chodzi przede wszystkim o koszty i bicie rekordów prędkości.  O co wam chodzi? Przecież wszyscy narzekają na ciągnące się latami procesy. W tym przypadku tempo było rzeczywiście imponujące. „Proces” Marysi trwał 10 minut. Może rekord Guinessa to nie jest, no ale w porównaniu np. do sprawy „Amber Gold” jakiś postęp jest. Po co zresztą rozdzielać włos na czworo, skoro policja twierdzi, że obwiniona nie szanuje podstawowych norm prawnych…   Po co wzywać świadków? Komu by się chciało o 7.40 wysłuchiwać farmazonów o prawie do obrony wiary, obrażonych uczuciach religijnych? Mógłby się stawić ten, jak mu tam?  Tomasz Jaworski. Pomyśleć tylko, ten wredny pisowiec przez tyle lat ukrywał prawdziwe  imię, a gówniara powołała go na świadka. Funkcjonariusz  wyraźnie mówił na przesłuchaniu, że ten Jaworski to nic do sprawy nie wniesie ale nie zastosowała się (wysoki poziom demoralizacji?). Ponadto podczas zeznań cwaniara dręczyła policjanta używając trudnych słów. Jak tu np. zapisać w protokole: „mesjaż” czy „mesjarz”?

Jak dobrze, że na sali nie było ludzi? Mogliby stać i wykrzykiwać hańba! hańba!. A tak? Spokój, cisza, słychać tylko stukot bucików pracownic sądu zmierzających na poranną szychtę. Sąd się dopiero rozgrzewa, jak powiedział klasyk. Po co się wgłębiać w sens wystąpienia siedemnastolatki, w jej racje motywy? Trzeba szybko zamknąć jej gę… o przepraszam sprawę. Wszystko oczywiście zgodnie z przepisami. O 7.50 rozprawę  zakończono. Nawet kawa nie zdążyła wystygnąć. Nikt nie przejmował się już obwinioną, ani tym, że kolejny młody obywatel nabrał pogardy do wymiaru sprawiedliwości. Nikt nie pomyślał, że racje prewencji ogólnej, na które powoływał się wnoszący skargę funkcjonariusz systemu władzy, zostały podeptane. Wszak celem prewencji ogólnej jest umacnianie szacunku do porządku prawnego. Szacunek ten powstaje  nie tylko poprzez zastraszanie, jak ulęgło się w tępej pale stójkowego, ale przede wszystkim wskutek wydawania sprawiedliwych wyroków. Wyrok wydany na Marysię kłóci się z poczuciem sprawiedliwości,  szczególnie jeśli zestawi się go z umorzeniem postępowania prowadzonego wobec Filipa Gąsiorka. W ściganiu mężczyzny, który narzucił Marysi worek na głowę i powalił ja na ziemię sąd nie dopatrzył się pożytku publicznego. Działał w obronie koniecznej? A może w obronie socjalizmu, na którym wspierają się spękane fundamenty III RP.

/Andrzej Kołakowski/

Zapraszam na moje najbliższe koncerty: Sobota 18.10. Warszawa Sala konferencyjna OSIR ul. Polna 7 godzina 18.30, Niedziela 19.10 Terespol, restauracja "Galeria smaków" godzina 19.00 poprzedzi go wykład historyczny o 18:00, 27.10.14 Szubin, muzeum godzina 19.00

Nasze blogi:

Komentarze
#1 | Ka dnia 15.10.2014
Panie Andrzeju, też uważam że może być Pan dumny z córki. Co do etyki sędziego - ten osobnik nie powinien reprezentować majestatu Rzeczpospolitej, i tyle.
Pozdrawiam.

YouTube Video
#2 | Jacek Mruk dnia 15.10.2014
Teraz jest wszystko w porządku i w porządku będzie gdy będą oni sądzeni za zaniechania .
Taki zarzut można postawić wielu sędziom i prokuratorom w Polsce. Ale co się odwlecze to nie uciecze.
Pozdrawiam
#3 | Artur dnia 15.10.2014
Andrzej wreszcie - witaj na portalu - znakomicie że jest blog! Dla nas jesteś wybitnym artystą i tym bardziej witamy Cię w naszych progach.

Co do tekstu - znakomity. Z Małej powinniście jako rodzice być dumni. A mury w końcu runą Smile Kłaniam się
#4 | Kazia dnia 15.10.2014
Andrzeju, to skandal, powinno się skazać ale tego bandytę który zaatakował Marysię. A jej należą się przeprosiny. Nie odpuszczaj, taki wyrok to tylko oprotestować i zgłosić do Strasburga jako przykład ewidentnego łamania praw człowieka. Witam na pomniku, choć tu od dawna nam towarzyszysz, mamy sporo zarejestrowanych Twoich koncertów. Choć przydałoby się jeszcze więcej, bo każdy z nich jest inny. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną