Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Ostatnie posiedzenie Zespołu Parlamentarnego miało dość burzliwy przebieg. Obecni na sali parlamentarzyści wyrażali swoje ubolewanie i szok w związku z atakiem medialnym na Zespół i jego ekspertów. Podkreślano rozmiar manipulacji i pomijanie faktów. Profesor Jacek Rońda podzielił się swoimi obserwacjami z przesłuchania i stwierdził, że próbowano go sprowokować pytaniami które miały na celu wykazanie brak jego kompetencji. Część posiedzenia poświęcona była na zadawanie pytań przez dziennikarzy, głównie profesorowi Wiesławowi Biniendzie.
20.09.2013r.


Na wstępie senator Pęk ustosunkował się do ataków mediów na Zespół Parlamentarny. Poseł Abramowicz podkreślił, pominięcie informacji, że eksperci są ekspertami technicznymi w swoich dziedzinach. Zadał pytanie ekspertom czy przesłuchiwano ich na tę okoliczność. Prof. Binienda podkreślił, że prokuratura nie była zainteresowana zadawaniem dodatkowych pytań, odniósł wrażenie że to wszystko to jakaś gra ze strony prokuratury, nawet kiedy wskazał brak zaufania społeczeństwa do takiego podejścia prokuratury. Prof. Jacek Rońda podkreślił, że był przesłuchiwany jako świadek i ekspert. Pytano o ekspertyzy ws. wybuchu. Próbowano poddać go prowokacji pytaniami o trzeci silnik. To się nie udało. Rodzaj pytań jakie zadawano był prowokacyjny celem wykazania niekompetencji. Poseł Abramowicz zwrócił ponownie uwagę na rozmiar manipulacji.

Prof. Rońda podkreślił, że jest technologiem o bogatym doświadczeniu ws. konstrukcji lotniczych. Jedna z dziennikarek Faktów zadała pytanie prof. Biniendzie czy był na miejscu w Smoleńsku, czy badał jakąkolwiek katastrofę, czy badał katastrofę Columbia.

Prof. Rozwija metody symulacyjne do symulacji katastrof lotniczych, jest współautorem tej metodologii i konsultantem. Prof. Nie był w Smoleńsku, jego metodologia nie wymaga tego. Praca wykonywana jest przy założeniu różnych parametrów i otrzymywane są wyniki. Powołał się na wyniki badań ataku na WTC. Drzewo jednak jest za słabe by przeciąć skrzydło samolotu.

Poseł Abramowicz – zapytał dziennikarkę, czy zrobi wszystko żeby przekazano całość tej wypowiedzi. Min. Macierewicz podkreślił że opinia publiczna chciałaby wiedzieć jakie są podstawy zalewu kłamstwa i propagandy w mediach. Dziennikarka nie odpowiedziała na pytania.

Dziennikarz TVN24 – czy udało się uzyskać z prokuratury informacje techniczne odnośnie symulacji?

Prof. Binienda odpowiedział, że nie uzyskał żadnej pomocy od rządu ani prokuratury. Nie utrudnia mu to prowadzenia badań. Oczywiście istnieją rysunki techniczne drugiego Tupolewa. Ich udostępnienie pozwoliłoby przyspieszyć badania. Prokurator oświadczył, że polscy naukowcy zajmą się badaniami analogicznymi do prowadzonych przez prof. Biniendę, co profesora cieszy bowiem wskazuje na fakt że prokuratura akceptuje tę drogę.

Min. Macierewicz zadał pytanie czy prokuratura posiada dostęp do rysunków technicznych?

Prof. Binienda – prawdopodobnie prokuratura posiada rysunki TU 101.

Dziennikarz Radia Zet zapyatł co profesor czuł kiedy zobaczył fragmenty swoich zeznań opublikowanych w Intenecie?

Prof. Binienda dopowiedział, że prokuratura łamie prawo, to jest smutne, w USA byłoby to nie do pomyślenia.

Dziennikarz Radia Zet zapytał o doświadczenia prof. Biniedy ws. badań katastrof lotniczych.

Prof. Binienda odpowiedział, że  metodologia którą rozwija jest narzędziem badania katastrof lotniczych

Odtworzono fragment filmu Marii Dłużewskiej o ekspertach Zespołu Parlamentarnego. Na zakońzcenie min. Macierewicz oddał glos posłowi Kwiatkowskiemu – przedstawił on propozycję zwrócenia się do prokuratury o przekazanie akt, wniosek został poparty przez min. Naimskiego. Mec. Pszczółkowski stwierdził że nie ma przeszkód prawnych w tej sprawie. Min. Macierewicz podkreślił że materiały powinny być publikowane i dostępne wszystkim, co pokaże że nie była to akcja polityczna mająca na celu ratowanie notowań rządu.

 

/Redakcja/

 

Nagranie i zdjęcia: Mariola

Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego 18.09.2013 from pomniksmolensk.pl on Vimeo.

 

GALERIA ZE ZDJĘCIAMI (KLIKNIJ):

 

Nasze relacje z posiedzeń Zespołu

 


Komentarze
#1 | longbeach dnia 20.09.2013
Dziękuję Ci Arturze za pocieszające wiadomości. Niedlugo chyba odbędzie się kolejna debata ZP z udzialem naukowców. Bardzo jestem ciekaw jak wyjdzie korelacja ustaleń debaty, przygotowywanego opracowania fotoamatora i moich skromniutkich analiz. Pozdrawiam
#2 | Artur dnia 20.09.2013
Longbeach - z tego co mówił na posiedzeniu profesor jego żona była obecna przy przesłuchaniu. Jeśli chodzi o Fotoamatora to jesteśmy w kontakcie i nie dalej jak wczoraj z nim pisałem. Przygotowuje bardzo dużą rzecz, i potrzebuje trochę czasu - cierpliwości. Pozdrawiam
#3 | longbeach dnia 19.09.2013
Czekam na wpisy fotoamatora. Tak dobrze się nam dyskutowało.
#4 | longbeach dnia 19.09.2013
Jednym slowem ze strony prokuratury kompletny bełkot i chamskie prostactwo. A tak naprawdę to dobrze by było gdyby profesor Binienda pozwał szmatławca, czy tez jak kiedys mówiono podogońca zwanego GW przed sąd amerykański i zarządał np. 100 mln $ odszkodowania. Żona profesora jest znanym profesorem prawa.Wyobrażam sobie ten wrzask i bełkot ale z tutejszymi sądami żartów nie ma.
#5 | Artur dnia 19.09.2013
Najciekawsze jest to, że tylko jedno spośród zadanych przez dziennikarzy pytań jest w miarę obiektywne, pozostałe mają jeden cel. Tak wygląda dziś obiektywne dziennikarstwo...
Mariola dziękuję za świetny materiał. Pozdrawiam jak zawsze
#6 | Kazia dnia 19.09.2013
Mariola staje się główną specjalistą od konferencji smoleńskich. zawsze niezawodna, dzięki Tobie możemy nie tylko przekazać wszystkich naszym czytelnikom zapis kolejnego ZP, ale zdobywamy ważny materiał źródłowy. Pozdrawiam
PS. Nasza "Redakcja" również doskonale opisała spotkanie, nawet nie wiadomo kiedy! chyba w czasie równoległym
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną