Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Dorota Kania pytana o rozmaite zagadkowe i tajemnicze śmierci wielu osób po 1989 r. opowiada sensacyjne szczegóły dotyczące głośnych swego czasu zgonów, często zakwalifikowanych jako samobójstwa: Leppera, Michniewicza, Musia, Pańki, Zielonki… Wspomniała także o tych aferach w tle których również stały służby, jak choćby afera FOZZ.

10.09.2013r.


Na zaproszenie Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości działających w ramach prac Tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej odbyło się spotkanie z Dorotą Kanią. Pretekstem była prezentacja jej książki "Cień tajnych służb". Spotkaniu towarzyszył recital Pawła Piekarczyka a moderacji podjął się Piotr Dziża, który również nagrał i postarał się o autoryzację prezentowanego materiału.

Dorota Kania na początku spotkania wskazała na zasługi prof. Janusza Kurtyki w ujawnieniu akt wojskowej bezpieki przechowywanych w zbiorach IPN-u. Jego decyzję porównuje z tą Antoniego Macierewicza o odcięciu dawnych PRL-owskich agentów od pracy w III RP. W aktach IPN-u dziennikarka znalazła mnóstwo informacji o przenikaniu dawnych agentów służb do władz III RP Dowiedziała się, że takim człowiekiem był m.in Ireneusz Sekuła, ale także Piotr Jaroszewicz, który był żołnierzem Informacji Wojskowej. Dziennikarka opowiedziała pokrótce, ale dość szczegółowo, o okolicznościach zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów, wspominając o awersji jaką czuł Piotr Jaroszewicz w stosunku do Wojciecha Jaruzelskiego. Publicznie nazywał go „matrioszką”, a znaczenie tej przenośni wówczas mało kto rozumiał. Według Doroty Kani za śmiercią Jaroszewicza stały służby.

      Dorota Kania pytana o rozmaite zagadkowe i tajemnicze śmierci wielu osób po 1989 r. opowiada sensacyjne szczegóły dotyczące głośnych swego czasu zgonów, często zakwalifikowanych jako samobójstwa: Leppera, Michniewicza, Musia, Pańki, Zielonki… Wspomniała także o tych aferach w tle których również stały służby, jak choćby afera FOZZ.

Dyskusja jaka rozwinęła się dotyczyła i ujawniła kolejne informacje o Annie Komorowskiej i jej środowisku, niechlubnej roli jaką spełniła po Tragedii Smoleńskiej oraz o „Aferze Marszałkowej” i o Leszku Tobiaszu, jej głównym świadku, który zginął tragiczną śmiercią dzień przed złożeniem zeznań w procesie przeciwko Wojciechowi Sumlińskiemu. Kolejne części spotkania rozdzielały utwory wykonane przez Pawła Piekarczyka. Ostatnie poruszone zagadnienia związane były z kondycją wolnych mediów.

 

/Redakcja/

 

Wideo: Piotr Dziża

Dorota Kania i Paweł Piekarczyk w Tarnowie, from pomniksmolensk.pl on Vimeo.

 

Polecamy na podobny temat:

 

M: "Cień Tajnych Służb" - Dorota Kania w Łodzi cz.1

 

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3739

 

M: "Cień Tajnych Służb" - Dorota Kania w Łodzi cz. 2/2

 

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3763

 

Samobójcze trucicielstwo osób trzecich, nagłe eliminacje przez nieznanych sprawców

 

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2673

 

Nieusuwalny Janicki i usuwalny Petelicki

 

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=2006


Komentarze
#1 | Kazia dnia 09.09.2013
Same sensacyjne informacje, nie wiadomo już która ciekawsza i ważniejsza, czy przytoczone zeznania śp. Remigiusz Musia, czy ujawnione szczegóły dotyczące sprawy Jaroszewiczów czy też passus poświęcony Komorowskim. Pozdrawiam Autora. Jacku dziękuje że postarałeś się aby w miejsce Twojego nagrania, niewątpliwie znakomitego, można było zamieścić te autoryzowane. Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną