Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Na koniec ujawniła nieoficjalną informację, dotyczącą wiadomości, jaką generał otrzymał na kilka dni przed 10 kwietnia 2010 roku o planowanym zamachu. Pani Generałowa wyznała, że od chwili śmierci męża stale jest zastraszana i zmuszana do potwierdzenia oficjalnego stanowiska rządu ws katastrofy smoleńskiej. Groźby i presja powodują, że boi się o własne życie i życie swoich dzieci.

12.07.2013r.


    Zespół Parlamentarny ds. Zbadania Przyczyny „Katastrofy” Smoleńskiej ujawnił dziś kolejne kuriozalne nieprawidłowości ze strony ekipy rządowej zajmującej się dotyczące przyczyn tragedii 10 kwietnia 2010 roku. Pierwszy raz Zespół Parlamentarny ujawnił zapisy detektorów, używanych przez śledczych i prokuraturę w Smoleńsku. Zapisy spektrometrów miały mnóstwo zaznaczonych miejsc, w których urządzenia sygnalizowały obecność materiałów wybuchowych. Tymczasem prokuratura wojskowa do dziś nawet nie wzięła pod uwagę hipotezy wybuchu na pokładzie TU154M. Co ciekawe, sami Rosjanie zlecili dokonanie ekspertyzy która miała sprawdzić czy w Tupolewie doszło do wybuchu, jeszcze w 2011 roku. Strona polska tego nie podjęła, a po ośmiu miesiącach oficjalnie stwierdziła, że badania nie wskazały obecności materiałów wybuchowych, w żadnej części TU154M. Fakt niepobrania przez polskich śledczych próbek z wnętrza maszyny oznacza zaprzepaszczenie szansy na przebadanie najważniejszych dowodów w sprawie. Jest to świadome działanie na szkodę śledztwa i nosi znamiona przestępstwa.

     Zespół Parlamentarny dotarł do wstrząsającej informacji, że badania laboratoryjne próbek szczątków TU154M – przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, nie mają certyfikatów ISO na obecność materiałów wybuchowych i powybuchowych. Pozbawia to tych badań znamion jakiejkolwiek wiarygodności.

     Ewa Błasik w bardzo analityczny i merytoryczny sposób odniosła się do poszczególnych zarzutów, jakie stale są formułowane pod adresem jej męża, śp. gen. Andrzeja Błasika. Krok po kroku wykazała nieprawdziwość tych zarzutów wobec oczywistych faktów dotyczących dokonań generała na polu spełnianej przez niego funkcji. Na koniec ujawniła nieoficjalną informację, dotyczącą wiadomości, jaką generał otrzymał na kilka dni przed 10 kwietnia 2010 roku o planowanym zamachu. Pani Generałowa wyznała, że od chwili śmierci męża stale jest zastraszana i zmuszana do potwierdzenia oficjalnego stanowiska rządu ws katastrofy smoleńskiej. Groźby i presja powodują, że boi się o własne życie i życie swoich dzieci.

     Andrzej Melak przyznał, że do dziś nie może uzyskać od prokuratury zdjęć ani dokumentów potwierdzających tożsamość jego śp. brata. 

    Poseł Antoni Macierewicz, odnosząc się do głosów rodzin poległych pod Smoleńskiem, zauważył, że prokuratura ma obowiązek systematycznego informowania rodzin ofiar o wynikach badań "katastrofy Smoleńskiej". Podobnie premier RP, ma obowiązek wywiązania się z danej obietnicy, systematycznych spotkań z rodzinami ofiar tragedii smoleńskiej.

 

/Zuzanna/

 

Audio cz.1. - Podsumowanie dotychczasowych badań:

Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego, 10.07.2013 - cz 1, podsumowanie dotychczasowych badań from pomniksmolensk.pl on Vimeo.

 

Audio cz.2. - Wystąpienie Ewy Błasik i pozostałych Rodzin:

Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego, 10.07.2013 - cz.2, wystąpienia Ewy Błasik i pozostałych Rodzin from pomniksmolensk.pl on Vimeo.

 

Zdjęcia:

 

Nasze relacje z posiedzeń Zespołu

 


Komentarze
#1 | Artur dnia 11.07.2013
xx71kg - zdaje się że już to zrobiono - oczywiście jeśli założyć że źródło jest wiarygodne: http://wpolityce....przed-1004. Pozdrawiam
#2 | xx71kg dnia 11.07.2013
Myślę, że informacji o zagrożeniu zamachem z 9 kwietnia 2010 roku nie doceniamy. Nie chodzi tu o "standardowy" atak człowieka niezrównoważonego psychicznie czy zdarzenie sytuacyjne - ktoś korzystając z okazji wyrazi swoje niezadowolenie (jak rzut butem w prezydenta USA). Bo na takie sytuacje służby muszą być przygotowane i obniżają stopień zagrożenia (dlatego rzut butem a nie granatem). Jeżeli przychodzi taka informacja o zagrożeniu jak 9.04. to znaczy, że mamy do czynienia z sytuacją "niestandardową" a zagrożenie jest na tyle prawdopodobne, że nadano wydarzeniu oficjalny bieg. Nie mogło być to błahe podejrzenie bo wtedy, tak myślę, byłoby w schemacie "standardowym". Załóżmy, że pewne osoby odpowiadające bezpośrednio za bezpieczeństwo delegacji potraktowały to jak grę polityczną (bo przecież mieliśmy całą serię takich gierek w stosunku do Prezydenta Kaczyńskiego), że ktoś próbuje przeszkodzić w wizycie w Katyniu. Zamazuje obraz sytuacji. Każdy sygnał o niebezpieczeństwie mógłby być traktowany niewspółmiernie do jego ważności. Reasumując: odbieramy to ostrzeżenie jako sygnał nadchodzącej katastrofy a proponuję spojrzeć na niego jako na próbę dezinformacji i maskowania dalszych działań, ewentualnych "wpadek" zamachowców.
Warto byłoby dotrzeć do źródła tej informacji.
#3 | Artur dnia 11.07.2013
xx71kg - myślę, że chodzi o tę samą informację. Potwierdza to wywiadz z p. Ewą: http://wiadomosci...omosc.html. W każdym razie ta informacja była już wcześniej i tutaj mamy jej potwierdzenie. Pozdrawiam
#4 | xx71kg dnia 11.07.2013
To znaczy, że obie relacje dotyczą tej samej informacji o zagrożeniu czy Pani Błasik mówi o jeszcze innym fakcie? Bo to jest ważne. Informacja mogła mieć jedno źródło ale krążyć po dwóch różnych torach. Jeden oficjalny, jaki znamy z komunikatu a drugi, "pocztą pantoflową" - chociaż może to nie jest najszczęśliwsze określenie. Chodzi mi o to, że najwyżsi dowódczy WP mogli mieć więcej informacji nie koniecznie z oficjalnego źródła.
Od początku dziwi mnie brak wypowiedzi funkcjonariuszy BOR. Rozumiem, że służba ta powinna być apolityczna i jestem w stanie uszanować milczenie "Borowików". Ale sytuacja jest wyjątkowa i w znacznej części odpowiedzialnymi bezpośrednio za działania związane z zabezpieczeniem podróży był właśnie BOR. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ludzie na co dzień szkoleni w rozpoznawaniu niebezpieczeństw, różnego rodzaju i z różnych "kierunków", nie zorientowali się w sytuacji. Chyba, że odpowiedzią na moje dywagacje jest śmierć Generała Petelickiego?
Jak tak patrzę na całość wydarzeń to Katastrofa Smoleńska ma wiele wspólnego z Katastrofą Gibraltarskią Te pogłoski, ostrzeżenia...
#5 | Artur dnia 11.07.2013
xx71kg - z tego co pamiętam nawet na jednym z posiedzeń Zespołu o tym mówiono i to dość obszernie. Witaj na naszym portalu - zapraszamy do dyskusji.
#6 | xx71kg dnia 11.07.2013
Chciałbym wrócić do informacji Pani Błasik o słowach Generała Błasika o zamachu. Pewnie nie pamiętacie ale była taka informacja podawana wcześniej. Miała zostać ogłoszona 9 kwietnia, że zagrożone jest jedno z lotnisk EU gdzie może dojść do ataku i uprowadzenia samolotu. http://wpolityce....ej-sprawie
#7 | Artur dnia 11.07.2013
Bardzo dobrze, że nagrałaś całość bo media skupiły się głownie na wypowiedzi p. Ewy o zamachu. W jej cieniu znika informacja o braku certyfikatów, czy cała prezentacja dotycząca głownie zaniedbań prokuratury. Cenny materiał, dziękuję i pozdrawiam jak zawsze.
#8 | konstanty dnia 11.07.2013
Faktycznie , to co przeczytalem to iest kuriozalna wiadomosc ! ! !

To jest zjazd , PO_PSL gola ""pupa"" po nieheblowanej debowej desce !
Oj boli , boli , a bedzie jeszcz bardziej bolec . Shock
#9 | Kazia dnia 10.07.2013
Zuzanno nagrałaś chyba jedno z najważniejszych posiedzeń. Faktem jest że mamy ich chyba więcej zarejestrowanych niż na stronie ZP, znakomita większość dzięki Tobie i Marioli. Nagrania te to nie tylko bezcenne źródło archiwalne ale . zapis dochodzenia do prawdy. Dziękuję
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną