Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Celem Grupy jest utworzenie tzw. Nowego Porządku, w którym dzięki połączeniu sił, stopniowo ulegną likwidacji wybieralne rządy narodowe. Stanie się to wtedy, gdy wszystkie główne decyzje polityczne - z dziedziny polityki zagranicznej, obronnej i gospodarczej - niezauważalnie przejdą w ręce mianowanych przez ,,gremium ponadnarodowe’’, pozostające pod wpływem grupy Bilderberg.
04.02.2013r.


     Grupa bierze nazwę od hotelu Bilderberg, który znajduje się w Holandii w miejscowości Oosterbeek. Tworzą ją osoby z kręgów polityki i biznesu pochodzące z Europy i USA. Pierwsze spotkanie pod przewodnictwem holenderskiego księcia Bernarda odbyło się z inicjatywy Polaka, Józefa Retingera w 1954 roku. Grupa składa się z osób - ogólnie mówiąc – wpływowych, posiadających szerokie kontakty i uważanych za tzw. „szare eminencje”. Grupa utrzymywała od początku kontakty z Sowietami, na początku wieloletnim pośrednikiem był Otto Wolff von Amerongen, który pełnił rolę nieformalnego ambasadora Bonn w Moskwie i mógł z racji tego w każdej chwili przekraczać "żelazną kurtynę".

     Od lat 50-tych Zespół spotyka się rokrocznie a lista osób zawsze obejmuje czołówkę zachodniej finansjery i polityki. Z informacji amerykańskiego tygodnika ,,The Spotlight” wynikało, że decyzje tam podejmowane są potem wcielane w życie przez poszczególne rządy i oficjalne organizacje międzynarodowe, jak ONZ. Czyżbyśmy zatem mieli do czynienia z nieformalnym, tajnym rządem światowym? Bo pełna lista uczestników Klubu nie jest do końca znana. W ostatnich latach w spotkaniach na pewno uczestniczyło dwoje Polaków, jednym z nich jest Andrzej Olechowski, który bywa na nich regularnie i Hanna Suchocka, która na pewno pojawiła się na nich w roku 1998, gdy pełniła funkcję ministra sprawiedliwości. Do klubu należy też Zbigniew Brzeziński.

     Książę Bernard przewodził Grupie aż do roku 1976. Zamieszanie księcia w korupcyjną aferę Lockheeda spowodowało zmianę przewodniczącego - na czele stanął Douglas Home, były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Po nim przewodniczyli Walter Scheel - późniejszy prezydent RFN oraz Eryk Roll - szef grupy bankowej Warburg, Od roku 1989 do dziś Grupę zwołuje Piotr Ropert, znany bardziej jako lord Carrington, były sekretarz generalny NATO, były minister w wielu rządach brytyjskich, członek Fabian Society i Królewskiego Instytutu Spraw Zagranicznych. Struktura Klubu pozostaje niejasna, poza stałym ,,Komitetem Centralnym’’, nie ma nic takiego jak stali członkowie grupy. Delegatów na coroczne zjazdy dobiera się według odpowiednich zasług.

     Celem Grupy jest utworzenie tzw. Nowego Porządku, w którym dzięki połączeniu sił, stopniowo ulegną likwidacji wybieralne rządy narodowe. Stanie się to wtedy, gdy wszystkie główne decyzje polityczne - z dziedziny polityki zagranicznej, obronnej i gospodarczej - niezauważalnie przejdą w ręce mianowanych przez ,,gremium ponadnarodowe’’, pozostające pod wpływem grupy Bilderberga. Podobno członkowie grupy Bilderberga mają wystarczające wpływy, aby obalać rządy, wywoływać wojny i dobierać wedle uznania światowych przywódców. Posunięcia te przewidują w końcu zdobycie kontroli nad światowymi zasobami naturalnymi i finansowymi.

     Ostatnie spotkanie miało miejsce w dniach od 31 maja do 3 czerwca 2012 w mieście Chantilly w amerykańskim stanie Wirginia. Zaproszonym na nie był z Polski minister finansów Vincent Rostowski. Tegoroczna konferencja odbyła się, co jest dość zaskakujące i niezgodne ze zwyczajami Klubu, po raz drugi w tym samym miejscu. Podobno na tej z 2008 roku, również w Chantilly, ustalono wygraną Baraka Obamy na prezydenta USA. Ponowne spotkanie w tym samym miejsce miało umożliwić dyskretny udział amerykańskich polityków, bo Chantilly jest położone w pobliżu Waszyngtonu, choć w myśl obowiązującego w USA prawa żaden czynny polityk amerykański nie ma prawa brać udziału w tego typu spotkaniach.

     Nazwiska związane z Bilderberg to m.in. prezes Banku Światowego James Wolfensohn, żona byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Hillary Rodham Clinton, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, żona Billa Gatesa – Melinda Gates – czyli same wpływowe lecz może nie eksponujące się osoby. Lista ostatnich uczestników i ogólne hasła-tematy poruszane podczas obrad podaje strona internetowa Grupy: Link

     Stałymi gośćmi Klubu są też prezesi Banku Światowego, prezesi banków centralnych poszczególnych państw, także europejskich, szefowie banków prywatnych, w tym np. Alessandro Profumo, prezes Credito Italiano, który kilka lat temu kupił 52 proc. udziałów w PEKAO SA. W obradach biorą udział również przedstawiciele czołowych mediów światowych, którzy dbają aby na zewnątrz nie przedarły się żadne informacje z przebiegu spotkań, co wywołało podziękowania ze strony przewodniczącego Grupy, Lorda Caringtona: „Jesteśmy wdzięczni Washington Post, The New York Times, Time Magazine i innym wspaniałym wydawnictwom, których dyrektorzy brali udział w naszych spotkaniach szanując swoje zobowiązanie dyskrecji przez prawie 40 lat. Byłoby dla nas praktycznie nieosiągalnym rozwinięcie naszego planu dla całego świata, gdybyśmy byli wyeksponowani publicznie na światło dzienne w ciągu minionych lat".

     Powyższy opis Grupy jest pobieżny, bo trzeba przyznać, że cokolwiek nie napisałoby się o Klubie, wszystko byłoby niewystarczające. Tej nieformalnej organizacji przypisywany jest ogromny wpływ i sprawstwo większości politycznych decyzji światowych gremiów politycznych, łącznie z wywołaniem chaosu w wyniku kryzysu gospodarczego. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową Grupy, zamieszczony tam spis członków ostatniego spotkania oraz hasła tematy wszystkich spotkań dają wiele do myślenia.

/Kazia/

Polecamy na podobny temat

Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności

Link

Józef Hieronim Retinger, szara eminencja Europy, twórca Grupy Bilderberga

Link


Komentarze
#1 | Kazia dnia 04.02.2013
Wojtku - O ile wiem - z PiS-u i od Olszewskiego nie było, a co do walczących - nie. Jest za to kilka "klubów" które się wspierają. Z tym że ten zbiera wszystkich członków i tamtych grup.
#2 | Wojciech Franciszek D dnia 04.02.2013
Kazia , a wiesz czy z rządów PIS był ktoś ? lub z rządu Olszewskiego ? (poza "saloonowcem"Wink .
Czy to jest jedna grupa , czy są jakieś inne ? ? Walczące ze sobą ?
#3 | Kazia dnia 04.02.2013
Jacku - Ciemnota okazałaby instynkt samozachowawczy i doskonale by sobie poradziła, jak to bywa od wieków.
Artur - sądzę że najbardziej sensacyjne teorie mogą być prawdą, bo po co by rozmaici wielcy i wpływowi poświęcali swój cenny czas, jechali co roku w rozmaite miejsca na kuli ziemskiej? żeby wspólnie wypić szampana? wymienić informacje o pogodzie? Przecież te zgromadzenia trwają nieprzerwanie od ponad 40 lat! zatem muszą przynosić efekty. I nie jestem terrorystką, ale lekkie tsunami czasem przydałoby się, niekoniecznie takie dosłowne, wystarczyłoby medialne. Arturze - obrazek więcej niż wymowny - perfekcyjny. Pozdrawiam.
#4 | Artur dnia 04.02.2013
Dziękuję za ciekawą notkę. Kto zna to zna a kto nie zna polecam http://www.youtub...3vLCwXnroQ, fikcja xzy jednak prawda? Pozdrawiam
#5 | Jacek Mruk dnia 04.02.2013
Kazia
Zastanawiam się co by się stało, gdyby któregoś dnia zaniemówiły te sowieckie przekaziory od manipulacji?
A inną refleksję mam , gdyby tam spadła bomba, albo nastąpiło trzęsienie ziemi i wszystkich przykryło na wieczność?
Czy ciemnota potrafiłaby sama sobie rozwiązać jakiekolwiek problemy?
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną