Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Relacja Jacka Orłowskiego zawiera dyskusję, jaka rozgorzała po projekcji filmu TVN-owski infomagiel, który obnażył bezpardonowe metody manipulowania widzem, jakiej dopuścili się autorzy reportażu pt. Tajemnica czterdziestego piętra, który w przyczynił się do upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego.
02.11.2012r.


      Relacja zawiera dyskusję, jaka rozgorzała po projekcji filmu „TVN-owski infomagiel", który obnażył bezpardonowe metody manipulowania widzem, jakiej dopuścili się autorzy reportażu "Tajemnica czterdziestego piętra", który w przyczynił się do upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego.

      Autorem materiału jest dr Paweł Znyk – psycholog, redaktor naczelny periodyku : "Forum Psychologiczne". Swą pracę doktorską poświęcił projekcyjnej technice psychodiagnostycznej i możliwościom jej stosowania w reklamie politycznej. Zajmuje się badaniami nad metodami wywierania psychologicznego wpływu na opinię społeczną. Zdobytą wiedzą dzieli się z grupą studentów, z którymi od kilku lat podróżuje po Europie, biorąc z nimi udział w wydarzeniach przełomowych dla danego kraju, uważając że obserwacja z autopsji jest najlepszą metodą analizowania, w jaki sposób miejscowe i światowe media wzbudzają pozytywne bądź negatywne reakcje tamtejszej ludności.

      Jest także doradcą politycznym i konsultantem do spraw komunikacji i negocjacji, współpracując z firmą oferującą usługi z zakresu PR. Był inicjatorem Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Komunikacja jako metoda sterowania społecznego", nad którą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Łodzi. Jako jeden niewielu i pierwszych wystąpił odważnie przeciwko Adamowi Michnikowi, kwestionując jego autorytet. Pracował także jako dziennikarz, jest autorem wielu wywiadów z czołowymi politykami polskimi i obcymi, ambasadorami, ludźmi biznesu, kultury, duchowieństwa, a także nauki i edukacji. W 2003 roku został wyróżniony przez Niezależne Stowarzyszenie Psychoterapeutów Ukrainy "za obszerny raport poświęcony rozwojowi psychoterapii na świecie, a w szczególności za rzetelną i wyczerpującą relację z III Światowego Kongresu Psychoterapii w Wiedniu, dzięki czemu w znaczący sposób przyczynił się do budowy mostu pomiędzy psychoterapią Wschodu i Zachodu".

      Na spotkaniu zajął się zagadnieniami opisanymi w swojej książce: "Propaganda. Współczesne oblicza" , która demaskuje manipulacje medialne. Za główną stację telewizyjną posługującą się stale manipulacją i zakłamującą przekaz medialny Znyk uważa TVN, a na spotkaniu dogłębnie opisał sposób w jaki stacja ta uzyskuje swoje cele, zakłamując fakty, skupiając się na nieistotnych szczegółach czy też informacjach, które następnie, po zabiegach socjotechnicznych, urastają do rangi pierwszoplanowego wydarzenia. Autor uważa, że propaganda stosowana w programach TVN-owskich jest bezpośrednia kontynuacją manipulacji PRL-owskich, jakie były widoczne w ówczesnych materiałach informacyjnych. Za przekazem TVN-u podążają inne stacje telewizyjne a jedyną, która ma odmienne cele i spojrzenia na rzeczywistość jest TV Trwam, starając się przekazywać informacje w sposób prawdziwy.

      Tocząca się dyskusja obfituje w wiele dygresji, przykładów i faktów, jako przykład polityka o opanowanej do perfekcji umiejętności manipulacji informacją wskazał Ryszarda Kalisza, opisując również sytuacje w których to stwierdził.

/Kazia/

Wideo:Zdjęcia:
/Jacek Orłowski/


Komentarze
#1 | Zuzanna dnia 02.11.2012
Kazia jest nieoceniona. Nie mam słów na jej pracę...
#2 | Kazia dnia 02.11.2012
czekam na twoją recenzję Smile
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną