Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Streszczenie, zdjęcia i audio.
26.03.2012r.


Streszczenie:

      Dziś, w piątek 23 III 2012 roku odbyło się spotkanie Komisji ds. zbadania katastrofy Smoleńskiej pod przewodnictwem min. Antoniego Macierewicza. Gościem specjalnym zebrania był amerykański patomorfolog, prof. Michael Baden. Niezwykle ważnym głosem było wstrząsające wyznanie senator Beaty Gosiewskiej, świeżo po spotkaniu z prokuraturą ws sekcji zwłok śp. prem. Przemysława Gosiewskiego.

      Senator Beata Gosiewska podzieliła się świeżym doświadczeniem wizyty w prokuraturze generalnej ws. wyników sekcji premiera, śp. Przemysława Gosiewskiego. "Kiedy zapytałam o powód odmowy udziału prof. Michaela Badena, zostałam ostrzeżona bym nie próbowała prowadzić sekcji "na własną rękę" (sic!), gdyż będzie to poczytane za przestępstwo bezczeszczenia zwłok." - wyznała posłanka. Atmosfera rozmowy była bardzo agresywna i emocjonalna - ze strony prokuratorów, mimo wcześniejszych zapewnień ze strony prokuratury, która deklarowała pełne uszanowanie uczuć mnie jako wdowy narażonej na ponowne przeżycia związane z otwarciem trumny męża. Kiedy zadałam pytanie o przyczynę nieprawidłowości w wynikach sekcji, prokurator Szeląg z najwyższym oburzeniem wykrzyczał mi w twarz: Rosja to przecież suwerenne państwo. Rosja to mocarstwo - powiedział naczelny prokurator wojskowy płk. Jerzy Artymiak. Komisja ds zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej jednogłośnie uchwaliła wniosek zaskarżający tę postawę prokuratorów wobec żony ofiary katastrofy Smoleńskiej oraz o znieważenie senatora RP.

      Prof. Michael Baden - patomorfolog z blisko 50-letnim doświadczeniem, opowiadał o doświadczeniu śledztwa ws zabójstwa prezydenta USA, Johna Fitzgeralda Kennedy`ego, w którym uczestniczył. Mimo oficjalnego raportu, wydanego po zgonie prezydenta, dopiero po 14 latach, w 1977 zweryfikowało błędy w dochodzeniu i wynikach sekcyjnych. Profesor przyznał, że w świetle jego osobistych doświadczeń związanych z pracą przy sekcji zwłok po tragediach, śledztwo smoleńskie jawi się zupełnie nietypowo. Tajemniczy wydaje się stu-procentowy zgon wszystkich pasażerów TU154M, który miał spaść jedynie z wysokości 15 metrów. W takich okolicznościach zawsze ktoś przeżywa - zapewnił profesor. Typowe także, w powyższych okolicznościach są obrażenia twarzy, które przy takim uderzeniu zostają wgniecione w fotel poprzedzający. Szczególnie pilne zadanie, jakie stoi obecnie przed śledczymi jest zabezpieczenie absolutnie wszystkich szczątków samolotu, zabezpieczenie ich w specjalnym odpornym na działania warunków atmosferycznych i sprowadzenie ich do Polski. Każda z części wraku ma kapitalne znaczenie w śledztwie, dlatego nie wolno niczego pominąć ani zostawić. Przykładowo, podczas oględzin katastrofy lotniczej w Locerby, o przyczynie zadecydował ładunek wybuchowy, wielkości paznokcia. Zastanawia brak jakichkolwiek dokumentów dotyczących oględzin bagażów znajdujących się na pokładzie TU154M. A przecież w jednym z nich, potencjalnie mógł znajdować się ładunek wybuchowy.
Rosjanie musieli przeprowadzić badania toksykologiczne i muszą być w posiadaniu właściwych wyników - twierdził profesor. Należy wszystkim uświadomić fakt, iż niezależnie od stosunków dyplomatycznych między rządem polskim a rosyjskim, rodziny ofiar mają absolutne prawo żądać od Rosjan i otrzymać bezpośrednio szczegółowe i wyczerpujące wyniki badań sekcyjnych i patomorfologicznych, sporządzonych zaraz po katastrofie. Gwarantuje to międzynarodowe prawo, które każe rodzinom zgłosić się o kopię szczegółowych badań sekcji ich bliskich, które w sposób wyczerpujący będą w stanie orzec o przyczynie ich zgonu. Jest rzeczą nie do pomyślenia w międzynarodowym prawie, by bez wyraźnego żądania rodzin ofiar, otrzymały one skremowane szczątki swoich bliskich. Podobnie nie ma takiego prawa, które kazałoby plombować trumny w których znajdują się zwłoki ofiar. Profesor wskazał na jeden ważny powód takiego postępowania - jeśli zachodzi niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się epidemii. Jednak i w tym przypadku konieczne jest udokumentowanie powodów zaplombowania trumien.

      Rosjanie zgodnie z procedurą dopierali próbki DNA ofiar. Jest rzeczą zupełnie niespotykaną, by wyniki tych próbek nie znajdowały się w Polsce! Jest rzeczą nie do pomyślenia by w XXI wieku, w państwie demokratycznym prokurator danego kraju zapobiegał sekcji zwłok, o które ubiegają się rodziny poszkodowanych! Nigdy żadne państwo nie jest właścicielem ciała zmarłych! "Byłem przy podobnych sekcjach w Zimbabwe, Filipinach, Izraelu. Rodziny zwracały się tam o ponowną sekcję zwłok dla np. więźniów. Mimo niechęci ze strony rządu, rząd nie miał prawa przeszkodzić tym działaniom" - powiedział profesor. Informacja o stężeniu alkoholu we krwi gen. Błasika, podana oficjalnie przez MAK do międzynarodowej wiadomości publicznej, była kuriozalna nie tylko pod względem samego faktu, ale także ekspertyzy. Jakimi kryteriami posługiwali się Rosjanie - pytał zdziwiony profesor, skoro już stężenie 0, 4 na 100 centylitrów jest dawką zabójcza. Oznacza to,ze generał musiałby skonać zanim zdołałby osiągnąć stężenie 0, 6! Informacja jeszcze bardziej staje się niewiarygodna, gdyż nie stwierdzono obecności alkoholu w wątrobie ofiary, co wyklucza się wzajemnie... Wreszcie należy zaznaczyć, że nigdy w historii nie zdarzyło się, by państwo ukrywało wyniki ekspertyz takiej katastrofy o takiej randze.

      Profesor wskazał konieczne kroki, jakie musi podjąć komisja śledcza w tych wyjątkowo trudnych okolicznościach, by ocalić jeszcze te dowody, które można... Dla pełnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy, w pewnym sensie jest za późno - po 2 latach bowiem nie można już stwierdzić np. urazów płuc świadczących o np. eksplozji podczas lotu. W tym wypadku jedynym dowodem są próbki tkanki płucnej pobranej przez Rosjan zaraz po rozbiciu samolotu.

      Rząd polski, widząc nieścisłości i pomyłki w opisie sekcji zwłok, miał obowiązek niezwłocznie po przywiezieniu trumien do Polski, zlecić ponowną sekcję! W przypadku zaś, gdy po pogrzebie odnajdują się szczątki ciał ofiar, to rodziny powinny zdecydować, czy chcą dołączyć te szczątki do ciała czy je skremować.

      "Byłem rozczarowany tym, że nie pozwolono mi uczestniczyć przy ponownej sekcji zwłok, prem. Przemysława Gosiewskiego i prezesa Janusza Kurtyki. Ale to nic w porównaniu z tym, co zobaczyłem w sprawie prowadzenia śledztwa katastrofy o takiej randze i takich rozmiarach, przez polski i rosyjski rząd. To przerosło moje wyobrażenia" - wyznał na zakończenie profesor Michael Baden. "Chcę powiedzieć, że jest mi szczególnie przykro, jak potraktowane zostały rodziny, które w każdym innym kraju byłyby uznane za bohaterów i zostałyby w sposób naturalny uhonorowane do końca swych dni. Widzę, że tu czyni się z nich podwójne ofiary, nie szanując ich dramatu. Wyjaśnienie katastrofy jest nie tylko pilnym zadaniem dla rządu polskiego. Jest ono także obowiązkiem międzynarodowym, które ma zapobiec powtórzeniu tego typu dramatów. Innymi słowy, zlekceważenie dochodzenia w tej katastrofie jest równoznaczne z narażeniem innych pasażerów na podobne nieszczęście." - dodał prof. Baden. Co pozostaje nam w obecnym położeniu? Należy ubiegać się o sprowadzenie i dokładne zabezpieczenie wraku TU154M. Mimo nieuchronnego upływy czasu, uniemożliwiającego dokonania wyczerpujących ekspertyz sekcji zwłok, pozostaje jeszcze szansa na odkrycie obecności metali świadczących o obecności ładunku wybuchowego w ciele, co można nawet dowieźć analizując prochy...

Audio:Zdjęcia:
/Zuzanna/


Komentarze
#1 | Kazia dnia 25.03.2012
@Artur
mhm, miałam mniej czasu na archiwizację, taki "bul". Smile
#2 | Artur dnia 25.03.2012
Kazia i jak? jeśli płakałaś całą noc to pewnie z powodu zmiany czasu godzinę krócej niż zwykle...Jaka strata, pozdrawiam
#3 | Kazia dnia 24.03.2012
@Artur
nie zarchiwizowałam, jaka strata, chyba się popłaczę z żalu, ale okazja, tylko nie wiem na co.
Pozdrawiam super Artura, nasz filar podtrzymujący pomnik
#4 | Wincenty Koman dnia 24.03.2012
Wreszcie mamy wykrzyczane słowa Prokuratora:- "Prokurator jest zdrajcą i działa na rzecz obcego mocarstwa." Brawo, Pani Beato!
#5 | Artur dnia 24.03.2012
Kazia jesteś? Dużo ludzi na portalu - piszą - czy zarchiwizowałaś już ten wątek jako kolejny dowód na realizowanie przez nasz portal ukrytych założeń maskirowki (cytat z pana M.D) ? A może biegałaś jak z pęcherzem po portalach reklamując nasz wpis (jak stwierdziła pewna hau hau?). Pozdrawiam serdecznie - oślizły pan Artur (jak mnie nazwał pewien durni płaczący na Liście Pasażerów i słuchający naszych relacji z posiedzeń zespołu wielokrotnie )
#6 | Wincenty Koman dnia 24.03.2012
Komu służy Prokurator Generalny?
#7 | Wincenty Koman dnia 24.03.2012
Czy na pewno Polski Prokurator?
#8 | Zuzanna dnia 24.03.2012
A w sukurs jej zaśpiewał Polski prokurator generalny: "Rosja to mocarstwo"...
#9 | Artur dnia 24.03.2012
Zuzanna - Jak powiedziała gen. Anodina - Rosja to wielki kraj...
#10 | Zuzanna dnia 24.03.2012
@Artur
O czym to świadczy... O czym to świadczy...? Jedynie o żelaznej uczciwości Polaków, którzy do pomocy w ponownej sekcji zwłok zaprosili kogoś NA PRAWDĘ BEZSTRONNEGO, kto uczyniłby to ze 100% fachowością, i bez żadnych politycznych założeń... Niestety polska prokuratura nawet tego się obawia...
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną