Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Wideo ze spotkania z Andrzejem Gwiazdą - bardzo ciekawe tezy o stanie wojennym, pieriestrojce, okrągłym stole, mediach i likwidacji stoczni. Dzisiaj po Smoleńsku jakże realistycznie brzmi interpretacja wydarzeń historycznych przedstawianych przez Andrzeja Gwiazdę.
04.01.2012r.


      Geneza wizyty pana Andrzej Gwiazdy w Węgrowie dnia 17 lutego 2009 roku była bardzo prosta. Telefon otrzymałem mod pani Ani. Zadzwoniłem. I Andrzej Gwiazda zgodził się na przyjazd do Węgrowa. I poooooooooooooooooszło, jak pisał wielki Józef Mackiewicz.

/Andrzej Brzezik/

      Prezentacja postaci Andrzeja Gwiazdy m.in. Kawaler Orderu Orła Białego, Honorowy obywatel Gdańska, sygnatariusz deklaracji WZZ, w jego mieszkaniu Wałęsa przyznał się że donosił na kolegów, internowany i wielokrotnie aresztowany.

Z głównych władz pierwszej Solidarności tylko trzy osoby są „czyste”.

Czy pamięta pan tą chwilę kiedy Wałęsa się przyznał do współpracy?

Jak definiuje się współpracę? Rok 1979 – szczegóły przyznania się Wałęsy do współpracy. Spotkanie w mieszkaniu p. Gwiazda – dyskusja o strajku w 1970 – czy był prowokowany? Po tym spotkaniu Wałęsa się przyznał że na SB identyfikował kolegów. Przyboczna grupa popierająca Wałęsę bardzo przeszkadzała w działaniu. Wałęsa 6 lat współpracował i brał pieniądze za współpracę. To w takim razie dlaczego W. nie został usunięty? WZZ nie miał listy członków i funkcji. O wielu rzeczach ważnych W. nie był informowany. Od trzeciego dnia strajku nie było wątpliwości że W. postępuje zgodnie z instrukcjami bezpieki. Oficjalne skreślenie W. z ewidencji SB. Kategorie agentów w tajnych służbach: operacyjni i wpływu. Agenta wpływu nie da się zidentyfikować jak długo nie zacznie wykonywać zadania. Agentura przed i po 1956 roku. W nowoczesnej historii Polski (do okrągłego stołu) nic do siebie nie pasuje. Kiedy komuniści podjęli decyzję o porzuceniu swoich idei? Dyskusje między przywódcami partii komunistycznych w Europie – gdzie przenieść centralę komunizmu. Bezpieka podjęła decyzję o odejściu od komunizmu. Agenci antykomuniści. Mechanizmy pozyskiwania agentów, przechwytywanie majątków w Polsce. Historia strajków roku 1980. Postać Anny Walentynowicz. Deklaracja W. o zakończeniu strajku po trzech dniach. Strajk przybiera formę międzyzakładową. Stan wojenny wprowadzono po to, aby komunistyczni dygnitarze mogli przerobić się na kapitalistów (oczywiście z kapitałem).
Sytuacja obecnie – ci sami którzy bronili agentury przed ujawnieniem teraz odbierają emerytury pracownikom bezpieki – są to próby zatuszowania lustracji. Cel okrągłego stołu w Polce: odsunąć społeczeństwo od decyzji w sprawach państwowych. Ciekawe fakty odnośnie organizacji obrad okrągłego stołu. Podejrzana ugodowość strony rządowej.
Geneza obecnego kryzysu. Wszędzie taki sam mechanizm - wzrost PKB ale osłabienie gospodarcze.

Pytania:

Sprawa Bogdana Borusewicza


Odpowiedź: Borusewicza nie lubię. Najpierw mówiono że wszystko odbyło się dzięki Wałęsie, teraz okazuje się, że strajk organizował Borusewicz. On nigdy w stoczni nie pracował, nie był członkiem WZZ i Solidarności.

Dlaczego A.G. nie przyjął amerykańskiego medalu wolności?

Odpowiedź: Rola Busha w namawianiu Jaruzelskiego do objęcia prezydentury Polski, a to była hańba. Rola KGB w organizacji pierestrojki. Okrągły stół był po to żeby Polskę nam urządzono. Kidy odzyskaliśmy niepodległość? Jaka doktryna rządzi w Polsce?

Henryk Pająk – czy warto go czytać?


Odpowiedź: Pająk jako jeden z pierwszych przedstawiał polską rzeczywistość. Inni: prof. Poznański. Inne programy oprócz Balcerowicza – razem było 9 programów, nawet z USA. Plan Balcerowicza – plan wepchnięcia gospodarki w kryzys. Hiperinflację wywołano sztucznie.

Obecna sytuacja w stoczni i działania Krzaklewskiego?

Odpowiedź: Stoczni już nie ma. Rola Borowczaka. Reaktywacja WZZ. Praca w spółkach – dyscyplinowanie załogi. Sytuacja Polski obecnie. Nowa Solidarność. Krzaklewski i jego niezgoda na spotkanie A.G. ze studentami.

Dolina Rospudy – co pan tam robił?

Odpowiedź: Firma mająca związki z WSI i jej rola. Pozoracja budowy.

Czy jest szansa na obecność A.G. na forum TVP Historia?

Odpowiedź: To jest ich telewizja. Zaproszenia z TVN. Podział prasy przy okrągłym stole dostaliście dwa tytuły…Media we współczesnej Polsce. Wywiad z Olejnik nie został puszczony.

Michnik jako agent wpływu?


Odpowiedź: Michnik jako pierwszy który miał dostęp do archiwum.

Zdanie na temat Ryszarda Kuklińskiego

Odpowiedź: Amerykanie wiedzieli, że będzie stan wojenny, a ja nie. Podobno Kukliński chciał powiadomienia Polski. USA nie zareagowały na wiadomość o stanie wojennym. USA uważało Jaruzelskiego za koło ratunkowe. Solidarność na świecie.

/Artur/


Komentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 02.01.2012
Panie Andrzeju!

Dlaczego Pan mówi, że Stoczni praktycznie nie ma?

Czy śmierć naszej Prezes Anny Walentynowicz była bezsensem?
Jej wizja, że jak ujawni prawdę o Katyniu to będzie miejsce dla prawa i sprawiedliwości w Polsce i wtedy przywrócenie prawa względem Stoczni Gdańskiej, czy ona się myliła?

Dlaczego Pan nie widział ją jako liderkę strajku sierpnia 1980 r.? Czy własność chociażby ziemi się nie liczy? Czy tak trudno odbudować Stocznię gdy ma się ziemię? Czy śmierć kpt. ż.w. Bolesława Hutyry była także bezsensem? Dlaczego jest Pan człowiekiem tak małej wiary?
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną