Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.

Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Goście i użytkownicy - online

Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Artykuły: standardowe
Wyszukiwarka artykułów - podaj słowo kluczowe (autor, tytuł, itp.)  


Artur - Kilka cytatów z "O jednym takim " cz.I
Kilka cytatów z książki autorstwa Piotra Zaremby, przypominających mało znane fakty m.in. o aspiracjach Niesiołowskiego aby być członkiem PiS i kampanii nienawiści rozpoczętej przez B. Komorowskiego.

Artur - Kilka cytatów z "O jednym takim " cz.II
Kolejne cytaty z książki Piotra Zaremby.

Artur - Kilka cytatów z "O jednym takim " cz.III
Tym razem o Wałęsie, z przypomnieniem pewnego artykułu z Wyborczej.

Artur - Kilka cytatów z "O jednym takim " cz.III - suplement c.d.
Uzupełnienie suplementu części III.

Artur - Kilka refleksji po odsłonięciu pomnika Żołnierzy Wyklętych w Toruniu - czy zabije nas miłość PO?
Nie wiem też, czy można wyprosić kogoś z uroczystości państwowej? Pewnie nie. Ja natomiast gdybym mógł, wszystkich z PO, a zwłaszcza Zwiefkę i Rostowskiego, bym wyprosił. Chociaż tych dwóch. Jak długo nie zaczniemy przeciwstawiać się hipokryzji, tak długo tacy panowie będą uważali że w polityce można wszystko.

Artur - Komentarze na rosyjskich portalach po naszym wywiadzie z Jarosławem Kaczyńskim - Smoleńsk pana przyjmie Kaczyński
Nasz wywiad, mimo że trwa zaledwie 9:45 odbił się echem nie tylko w Polsce. Poniżej kilka wątków podejmowanych na portalach sowieckich. Nasuwają się ciekawe wnioski.

Artur - Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej ws. ekshumacji zwłok Zbigniewa Wassermanna
Dziś rano dokonano pierwszej ekshumacji.

Artur - Komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej z 22.11.2012 - kilka wniosków
W związku z dzisiejszą publikacją w dzienniku „FAKT” pt. „Kaczyński: Ciało mojego brata było poparzone!”, zawierającą wypowiedzi Pana Jarosława Kaczyńskiego dla Radia Plus Legnica informujemy, że jak wynika z rosyjskiej ekspertyzy nr 0375-10 na ciele śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz kilkunastu innych ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniono ślady poparzeń

Artur - Księgarnia Wojskowa im. gen. Grota - Roweckiego w Łodzi
Sama księgarnia jest pięknym, przytulnie urządzonym miejscem, w którym następuje zderzenie eksponatów (w zasadzie mamy tutaj minimuzeum) z nowościami z list wydawnictw historycznych.

Artur - Kto wkręcił Stefana, czyli "wiarygodne" źródło informacji posła N.
Wracając jednak do „wiarygodnego” źródła na jakie powołuje się Niesiołowski w wypowiedzi przed komisją, to potwierdzeniem tej wiarygodności niech będzie sposób w jaki portal owej gazety zrelacjonował meritum całej sprawy. Poniżej oryginalne skany - pozwoliłem sobie z nich, ze względu na szacunek dla czytelników jak i samego siebie usunąć zdjęcie posła...

Artur - Kukliński o Jaruzelskim cz.I
Część pierwsza charakteryzacji relacji wzajemnych między pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim a generałem Wojciechem Jaruzelskim. W tej części relacja przyjaciela pułkownika. Nagranie i zdjęcia pochodzą ze spotkania z prof. Szaniawskim w Toruniu.

Artur - Kukliński o Jaruzelskim cz.II
Pierwsza część tłumaczenia raportu CIA z zeznań płk. Kuklińskiego na temat gen. Jaruzelskiego. Dokument ten nie był jeszcze tłumaczony na język polski.

Artur - Kukliński o Jaruzelskim cz.III - tłumaczenie zeznań płk. Kuklińskiego (c.d.)
Stosunkowo niedawno bo w sierpniu 2008 roku CIA odtajniło część zeznań płk. Kuklińskiego. Wśród nich jest ponad 60-cio stronicowe zeznanie o gen, Jaruzelskim. Ponieważ nie jest dostępne tłumaczenie na język polski, pozwoliłem sobie je zrobić. Dzisiaj część druga. Myślę, że zeznania pułkownika stanowią swoistego rodzaju dossier gen. Jaruzelskiego, pełne interesujących i mało znanych faktów.

Artur - Kukliński o Jaruzelskim cz.IV - tłumaczenie zeznań płk. Kuklińskiego (c.d.)
Kolejna część tłumaczenia zeznań odtajnionych przez CIA.

Artur - Kukliński o Jaruzelskim cz.V
Stosunkowo niedawno bo w sierpniu 2008 roku CIA odtajniło część zeznań płk. Kuklińskiego. Wśród nich jest ponad 60-cio stronicowe zeznanie o gen, Jaruzelskim. Ponieważ nie jest dostępne tłumaczenie na język polski, pozwoliłem sobie je zrobić. Dzisiaj część piąta. Myślę, że zeznania pułkownika stanowią swoistego rodzaju dossier gen. Jaruzelskiego, pełne interesujących i mało znanych faktów.

Artur - Kukliński o Jaruzelskim cz.VI - tłumaczenie zeznań płk. Kuklińskiego (c.d.)
Stosunkowo niedawno bo w sierpniu 2008 roku CIA odtajniło część zeznań płk. Kuklińskiego. Wśród nich jest ponad 60-cio stronicowe zeznanie o gen, Jaruzelskim. Ponieważ nie jest dostępne tłumaczenie na język polski, pozwoliłem sobie je zrobić. Dzisiaj część piąta. Myślę, że zeznania pułkownika stanowią swoistego rodzaju dossier gen. Jaruzelskiego, pełne interesujących i mało znanych faktów.

Artur - Lwice lewicy i znana poetka komentują wczorajsze głosowanie w Sejmie nad uchyleniem immunitetu posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu
Sejm nie uchylił immunitetu posłowi Stefanowi Niesiołowskiemu. Poprosiliśmy o komentarz czołowe postacie lewej strony sceny politycznej, a całą sytuację bardzo umiejętnie podsumowała wybitna polska poetka.

Artur - Matematyka niesmoleńska
Śledząc w sieci zażarte dyskusje na temat Tragedii Smoleńskiej można spotkać się z pojęciami : „fizyki” smoleńskiej, tudzież zwaną „fizyką zamachu”, co już z samego założenia jest co najmniej dziwne bo co prawda fizyka ma swoje dziedziny, ale takie ujęcie może sugerować że na potrzeby tego co stało się 10.04.2010 należało stworzyć coś zupełnie odmiennego. A wiadomo, że potrzeby takiej nie było i nie ma.

Artur - Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: trzeba rozpisać konkurs i postawić ten pomnik
Powiem pani, że pewnie koledzy, bo jeszcze kiedy byłam w radzie Warszawy to też już o tym mówiłam, ale być może, że część osób się na mnie pogniewała z tego powodu, bo ja ostro zareagowałam na to, na pomysł przeprowadzenia sondażu wśród mieszkańców, zupełnie kuriozalnego, to nie jest temat do wyrażania takich opinii, już nie mówiąc o tym, że jak się sformułuje pytanie tak, czy chcesz drugiego pomnika w centrum, no to zdrowy rozsądek nakazuje żeby powiedzieć, że nie chcę.

Artur - Miałem w ręku ten dowód osobisty
To przez co przechodzić muszą rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem to koszmar. 31.03.2011 roku widziałem rzeczy po śp. Tomaszu Mercie. Wtedy zrobiłem zdjęcia nadpalonego dowodu osobistego i paszportu.

Artur - Między splendorem a honorem
Wielu znakomitych publicystów podejmowało w swoich tekstach problem odrzucania czy przyjmowania gratyfikacji od obecnej władzy. Wdziałem tam, jak to zawsze w publicystyce bywa, opinie zachęcające do postaw całkowicie skrajnych czyli totalnego odrzucenia owych gratyfikacji, do opinii bardziej wyważonych.

Artur - Milion odsłon naszych filmów na YouTube
Dziś w nocy mieliśmy milionowego widza...

Artur - Minialbum z unikalnymi zdjęciami upamiętniającymi poległych parlamentarzystów PiS
Publikujemy minialbum wydany przez Klub Parlamentarny PiS - zawiera zdjęcia ze zbiorów prywatnych.

Artur - MSZ popiera rasizm żeby go niszczyć! Absurdy Tuskolandu
MSZ zorganizowało akcję niszczenia rasistowskich napisów. A skoro ich nie znaleziono, to...stworzono swoje, które następnie dumnie zniszczono. Ot Tuskoland.

Artur - Na pierwsze urodziny portalu
Dzisiaj mija rok, kiedy w deszczowe sobotnie przedpołudnie pojawiła się pierwsza notka na naszym portalu.

Artur - Na temat natemat - Smoleńsk w lisiej fermie
Wczoraj 22.02.2012 otwarto nowy portal Tomasza Lisa natemat.pl. Wśród podejmowanych spraw pojawia się Smoleńsk, przedstawiony naturalnie w odpowiedni sposób.

Artur - Nasi kandydaci do Parlamentu RP - prosimy o poparcie!
Prosimy o szczególne poparcie dla osób związanych z portalem pomniksmolensk.pl które kandydują w najbliższych wyborach.

Artur - Nie dla ACTA - demonstracje - wideo z całej Polski (również film spod domu Tuska i zamieszki pod biurem PO w Poznaniu)
Kompilacja filmów z większości polskich miast w których odbywał się protest.

Artur - Nie dla ACTA w Toruniu - demonstracja 5000 osób - Precz z komuną!
Około 5000 osób demonstrowało wczoraj w Toruniu.

Artur - Niesiołowskiego loty do Kanady (do Tuska)
Kilka pytań w związku z zachowaniem się posła wobec Ewy Stankiewicz.

Artur - Non Omnis Moriar
Pamięcią obejmujemy wówczas wszystkich bliskich, a pośród nich także tych, z którymi wiąże nas narodowe powinowactwo pamięci. Są pośród nich osoby, które oddały życie w służbie Rzeczpospolitej, i nieważne czy było to dawno, gdzieś w otchłani wieków czy też ogarniamy ich jeszcze naszą pamięcią, jak ci, co zginęli w Tragedii Smoleńskiej.

Artur - Nowa książka o Katyniu pod redakcją M.B. Szonert
State-Sponsored Extermination is a collection of noteworthy essays and captivating historical photographs surrounding the mass murder of Polish officers and mass deportations of their families, a criminal act of historic proportions and enduring political implications.

Artur - Numer 1298 w wersji energooszczędnej
Jest rok 2034, numer 1298 podchodzi do okna i wyciąga z parapetu kawałek mięsa owinięty w starą gazetę. Tęskni za lodówką, dawno wyłączyli mu światło, później odcięli prąd. Póki jest jeszcze widno stara się zjeść. Rozkłada na stole gazetę i widzi tekst o tym jak to wszystko się zaczęło i wówczas jeszcze Unia Europejska, a dziś Unia Światowa, nakazała celem oszczędności energii wyeliminować z rynku artykuły AGD mające zbyt długie tzw. czasy czuwania.

Artur - O jednym takim - recenzja
Przemyślenia na temat książki Piotra Zaremby.

Artur - O pomniksmolensk.pl w Radio Wnet
Wywiad dla Radia Wnet.

Artur - Oficjalna strona Publicznego Wysłuchania w Brukseli już dostępna
Rozpoczęła działalność oficjalna strona internetowa Wysłuchania w Brukseli pt. Smolensk Crash Rejected Truth - wśród zaproszonych gości m.in. Zuzanna Kurtyka Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010.

Artur - Podpisz petycję do prezydenta Obamy ws. Smoleńska - instrukcja obrazkowa dla osób mających problemy z j. angielskim lub Internetem (Jest już wymagana liczba podpisów, podpisujmy dalej)
Petycja o powołanie niezależnej międzynarodowej komisji do zbadania Tragedii Smoleńskiej. Dokładna instrukcja - WAŻNE - podpisać petycję może każdy obywatel, wymagana jest procedura rejestracji która zajmuje kilka sekund.

Artur - Podsarnie: pierwsza szkoła im. Marii i Lecha Kaczyńskich
Marta Kaczyńska, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich pojawiła się w czwartek w orawskiej miejscowości Podsarnie (gmina Raba Wyżna, w powiecie nowotarskim), by wziąć udział w nadaniu miejscowej szkole podstawowej imienia swoich rodziców. To pierwsza placówka oświatowa w Polsce, która przyjęła za patronów oboje ze zmarłych małżonków.

Artur - Poradnik konserwatysty, mężczyzny i antykomunisty
„A jaki powinien być mężczyzna? Konkretny czy ciamciaramcia? Mężczyzna w każdej sprawie ma być zdecydowany. Najpierw myśli, a jak już dokona wyboru to walczy o to co wybrał, za to, co wybrał. Mężczyzna ma być mężny, waleczny, prawy. Nie może być chwiejny w poglądach, nie powinien tchórzliwie unikać konfrontacji. Albo się w coś wierzy, i wówczas się tego nie wstydzimy, albo też jesteśmy tchórzami i unikamy zajmowania stanowiska w sprawach ważnych. Moim zdaniem to ja jestem normalny, gdy staram się by mowa moja byłą prosta: tak-tak, nie- nie. Dostaję listy, w których ludzie piszą, że nie lubią moich poglądów, ale szanują mnie za to, że ich nie kryję i nie zmieniam.”

Artur - Porównanie transkrypcji rozmów wykonanej przez Instytut Sehna, MAK i Komisję Millera cz.1
Zamieszczamy pierwszą część porównania trzech dokumentów, transkrypcji dokonanej przez Instytut Sehna w Krakowie, dokumentu MAK i aneksu do raportu komisji Millera.

Artur - Powstał nowy portal IPN poświęcony generałowi Leopoldowi Okulickiemu
Punktem wyjścia portalu była książka Janusza Kurtyki, wydana poza cenzurą w 1989 r., „Generał Leopold Okulicki »Niedźwiadek« (1898–1946)”.

Artur - Profesor Józef Szaniawski nie żyje - nie bał się mówić odważnie o Smoleńsku (jedne z ostatnich zdjęć)
Profesor Józef Szaniawski nie żyje. Kolejna śmierć która mogła, ale nie musiała, być nieszczęśliwym wypadkiem. Pozostają pytania i wspomnienia

Artur - Profesor Wiesław Binienda dla pomniksmolensk.pl - Zainteresowanie tematyką Smoleńska jest ogromne
Profesora Wiesława Biniendę zapytałem o powody opuszczenia Polski i wyjazdu do USA, przebieg kariery naukowej, współpracę z NASA, okoliczności w jakich dowiedział się o Tragedii 10.04.2010, jak został współpracownikiem Zespołu Parlamentarnego, dlaczego w literaturze specjalistycznej nie pojawiły się jeszcze prace naukowe analizujące wydarzenia 10.04, czy istnieją zdjęcia satelitarne z miejsca Tragedii, o błąd symulacji, konferencję naukową poświęconą Smoleńskowi i przyszłość badań nad tym co tam się wydarzyło.

Artur - Pryzmat inwigilacji w sieci - wiedzą o nas wszystko
Piszę o tym bo kilka tygodni temu wybuchła afera, która wiele wyjaśnia jeśli chodzi o „drapieżność” i zaborczość Google i tym podobnych firm w Internecie. Okazuje się, że Google ale i kilka innych potentatów zamieszani są w aferę wokół programu PRISM.

Artur - Przegrane wybory - półtora roku po Smoleńsku
Dzisiaj mija półtora roku od katastrofy. Czy ktoś o tym pamięta? Zamiast tego media od rana (Onet i TVN 24) próbują zwolnić Jarosława Kaczyńskiego z funkcji prezesa PiS. Nawet na Salonie 24 nie ma słowa o katastrofie, ba zniknął stały dział jej poświęcony.

Artur - Rafał Ziemkiewicz odpowiada Młynarskiemu
Wierszem!

Artur - Raporty czy spekulacje - wywiad Gościa Niedzielnego z prof. Biniendą
Twierdzenia MAK i Komisji Millera to teoria, czysta spekulacja zrobiona bez jakichkolwiek badań.

Artur - Rok temu byliśmy w Smoleńsku - "By ocalić prawdę" niepublikowany w Internecie film z TV Trwam
Mija rocznica naszej wycieczki do Smoleńska i Katynia. Wtedy wmurowaliśmy tablicę poświęconą poległym, zdjętą w przeddzień rocznicy katastrofy przez Rosjan. Dzisiaj przypominamy tamte wydarzenia prezentując mało znany, niepublikowany w Internecie film z TV Trwam.

Artur - Roman Misiewicz: dobre-nowiny.pl - wiersze smoleńskie
Pomniksmolensk.pl jest jednym z patronów medialnych tomiku wierszy poświęconych m.in. katastrofie pod Smoleńskiem. Poniżej prezentujemy sylwetkę autora i kilka wybranych wierszy.

Artur - Senator Beata Gosiewska u Piaseckiego - czyli obrońca rosyjskiej narracji
Zapis wideo wczorajszego programu Rozmowa Bardzo Polityczna i zdjęcia ze Smoleńska.