Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.

Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Goście i użytkownicy - online

Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Artykuły: standardowe
Wyszukiwarka artykułów - podaj słowo kluczowe (autor, tytuł, itp.)  


Żaryn Jan - Profesor Anna Sucheni-Grabowska (1920-2012) odeszła
Odeszła Osoba, która swe życie traktowała jako zadanie nie zawężone do aktywności zawodowej, Osoba, która kochała Polskę i jej historię i miłość tę zaszczepiła swoim uczniom. Miała wielki umysł i dar przekonywania do własnych racji. Pozostawała wierna swym przekonaniom mimo więzienia w czasach stalinowskich, czy prób marginalizacji jej dorobku naukowego. Na ludzi, którzy mieli zaszczyt Ją spotkać wywarła ogromny wpływ.

Ziarna i plewy - Elita, celebryci, uzurpatorzy
Kim są obecne „elity”? Co jakiś czas przekonujemy się słuchając po raz kolejny z rozmaitych taśm, które wypływają na powierzchnię teraźniejszości. Czemu tak jest? Historycy przypomną, że polskie elity zginęły najpierw zamordowane w Katyniu a potem uległy niemal całkowitej likwidacji, dobite w Powstaniu Warszawskim i powojennym Powstaniu Niepodległościowym.

Zuzanna - 14 sierpnia - wspomnienie największego polskiego świętego - Maksymiliana Marii Kolbego
Życiorys przyozdobiony unikalnymi zdjęciami - notka Zuzanny.

Zuzanna - 8 lipca przez warszawskie Stare Miasto przeszedł marsz pokutny Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę
Pokutny charakter Marszu podyktowany został przez fatimskie wezwanie Matki Najświętszej, która wskazała na pokutę i nawrócenie jako niezbędny warunek odrodzenia narodu. Na czele Marszu, trzy osoby niosły Krzyż, wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej oraz relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego, polskiego męczennika i franciszkanina.

Zuzanna - Drzewo poznania dobra i zła - dylematy etyczne: Etyka Sokratesa
Jeśli sumienie jest miejscem w którym z owego chcę/nie chcę ma zrodzić się dobry czyn, to brak osobistej formacji sumienia, w tym stale pogłębianego poznania czy robię dobrze, czy źle, pozostaje naszą winą.

Zuzanna - Epoka nihilizmu młodzieżówek pana P.
Wyłania się z nich ponura rzeczywistość kompletnego nieprzygotowania, braku kompetencji ludzi dobierających się do naszego kraju. Ale to nie tylko brak kompetencji, bo te jeszcze można by nadrobić. To coś znacznie więcej. Jest to świadoma buta, do której nie potrzeba erudycji ani doświadczenia, bo siła tej buty ma być destrukcyjna, a nie budująca, zwłaszcza dla Polski i Polaków.

Zuzanna - Festiwal piosenki radzieckiej na rocznicę Konstytucji w Warszawie
Dzięki naszemu wodzirejowi, dowiedzieliśmy się, że tematem tej części będą wspomnienia cudownych piosenek wojskowych lat 60-tych, wyśpiewanych w Opolu, w kasynach wojskowych, a przede wszystkim na niezapomnianych festiwalach piosenki radzieckiej.

Zuzanna - Gość we własnym kraju
Jedną z możliwości dostania się ze stolicy nad Bałtyk daje autokar. Koszt 150 złotych. Czas jazdy - 13 godzin. Ale przecież zawiezie na miejsce, bez przesiadki i nużącego czekania na pustym peronie. Podróż dokonuje się nocą, miejsca tylko siedzące. Wsiadam. Po pewnym czasie widzę, że jazda nabiera waloru krajoznawczego.

Zuzanna - Jan Paweł II - Błogosławieństwo cierpienia
Cierpienia w życiu Jana Pawła II było niezwykle dużo. Nagła śmierć matki, odejście ukochanego brata, na koniec, po dziewięciu latach, młody Karol zastał w mieszkaniu ojca martwego. Niespełna 21-letni młodzieniec został sam, bez rodziny, bez majątku, w samym centrum szalejącej II wojny światowej. W jaki sposób z tego biednego, tak silnie doświadczonego człowieka wyrósł dojrzały kapłan, biskup-naukowiec, wreszcie święty…?. Przezwyciężając załamanie potrafił całym ciężarem dojmujących przeżyć, oprzeć się na Chrystusie. Zaufał mu całkowicie, wbrew nadziei, która została poddana próbie ogniowej.

Zuzanna - Kazanie z 17.09.2011 - ks. Zdzisław Banaś
Dopiero teraz ukazał się tekst znakomitego kazania (słuchałam na żywo) z rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Kazanie przeszło przeróbkę, niestety, ale zręby są.

Zuzanna - Krucjata Młodych - modlitwa różańcowa w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za bluźnierczy i promujący grzech sodomicki marsz homoseksualistów - refleksje
Propaganda propagująca zachowania i postawy homoseksualne wchodzi dziś także do polskich szkół, zbierając zadziwiające żniwo w umysłach młodych ludzi. Nawet sobie nie wyobrażamy, jak tolerancyjny wobec tego strasznego grzechu i zła jest przeciętny uczeń, ze spokojem łącząc to mniemanie z wiarą i praktyką religijną.

Zuzanna - Lubelski cykl katechez na temat wiary
Od 11 października 2012 do 24 listopada 2013, przed katolikami otwiera się wyjątkowa możliwość uzyskania odpuszczenia wszystkich doczesnych win, zaciągniętych przez grzechy ciężkie i lekkie w swoim życiu. Rok wiary, ogłoszony przez Benedykta XVI daje właśnie tę niespotykaną szansę. Warto przyjrzeć się zatem warunkom, na jakich można otrzymać łaskę darowania kar.

Zuzanna - Od pierwszego września trwa protest o którym milczą media
Trwa protest przeciw dyskryminacji i odmowie koncesji w cyfrowym systemie radiowym i telewizyjnym - Radiu Maryja i Telewizji TRWAM.

Zuzanna - Performance i zgoda Gronkiewicz - Waltz na antypolskie demonstracje zamiast pomnika
Zuzanna nawiązuje do wpisu Rajmunda Pollaka i wskazuje na identyczne antypolskie motywy, tym razem w Warszawie.

Zuzanna - Pełna wersja wypowiedzi Jana Pawła II po wyborze 16.X.1978
Dziś - w siódmą rocznicę śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II, przypominamy mało znaną, pełną wersję pierwszych słów papieża, wypowiedzianych po wyborze na stolicę Piotrową, 16 października 1978 roku. Ciekawe, że wszystkie źródła medialne, powielały nieustannie jedną i tę samą wersję, która była obcięta.

Zuzanna - Podróż do grobu śp. Pary Prezydenckiej
W przedsionku stoi prosty, marmurowy sarkofag, w którym pochowany jest prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią. Wciąż pełno tu świeżych wieńców i kwiatów.

Zuzanna - Promocja homoseksualizmu w polskich szkołach
Od pewnego czasu, w polskich szkołach przeprowadzana jest przymusowa Kampania Przeciw Homofobii LGBT. Projekt realizowany przy wsparciu finansowemu Pomocnika NGO, Fundacji im. Róży Luksemburg, którego siedziba znajduje się w Berlinie.

Związek Konfederatów Polski Niepodległej - Apel w sprawie Adama Słomki
Apel Związku Konfederatów Polski Niepodległej do ministra sprawiedliwości.

Związek Polskich Więźniów Politycznych - Oświadczenie
Uważamy, że kara wymierzona Adamowi Słomce jest jawna kpiną ze społecznego poczucia sprawiedliwości i jeszcze bardziej kompromituje polskie sądownictwo, które i bez tego nie było darzone szacunkiem przez społeczeństwo.

Zych Wiktor - Zwycięży orzeł biały, zwycieży polski lud
W dniu 2 maja w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu rozpocznie się happeningowa akcja Programu III Polskiego Radia i Gazety Wyborczej „Orzeł może”, która została objęta patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Moją uwagę przykuł wizerunek orła, który jest umieszczony na oficjalnym plakacie reklamującym akcję. Pióra prawego skrzydła orła ułożone są na wzór znaku Vegeta tj. w kształcie kółka utworzonego z kciuka i palca wskazującego. Gest ten ma znaczenie pejoratywne.

Zych Witold - Konkurs na pomnik czy projekt cmentarza?
Zwycięska koncepcja pomnika to współczesny minimalizm intelektualny i twórczy, którego korzenie sięgają sowieckiego suprematyzmu i konstruktywizmu.

Zych Witold - Matka Boska Armii Krajowej
W wizerunku tej „Piety Powstańczej” jest tak wiele polskości, patriotyzmu umiłowania Ojczyzny, iż wkrótce stała się czymś więcej niż płaskorzeźbą z Sanktuarium w Doylestown, Pensylvannia. Jej wizerunek ujął za serca Polonię i Rodaków w kraju będącego w okowach komunistycznego reżimu. Rozpowszechniany był na kolorowych pocztówkach i czarno białych amatorskich fotografiach, które sprzedawali harcerze by wspomóc finansowo żyjących jeszcze powstańców.

Zych Witold - Veritas semper vincit - Prawda zawsze zwycięża
My, razem z tymi wszystkimi Polakami zbierającymi się w dniu dzisiejszym w kościołach, na placach i ulicach Polski nie spotykamy się z powodów politycznych, jak to główne środki masowego przekazu chcą wmówić naszemu społeczeństwu, ale z potrzeby serca, z troski o nasze państwo i jego przyszłość. To nasze wolne sumienie mówi nam, że powinniśmy tu być, coś zrobić dla Ojczyzny i tych, którzy byli ofiarami tragedii smoleńskiej.

Zych Witold, dr - „Matka Boska Nowojorska” - 11.IX.2001 r.
„Nigdy nie zapomnij! Módl się za wszystkie niewinne ofiary i bohaterów, którzy zginęli podczas ataków terrorystycznych na Amerykę 11 Września 2001 roku”. Napis o tej treści w języku angielskim znajduje się na płaskorzeźbie Andrzeja Pityńskiego zamontowanej w granitowym cokole jego pomnika KATYŃ 1940.

Zych Witold, dr. - Pomnik Generała Władysława Andersa
Kopię pomnika Andersa odlaną w brązie Andrzej Pityński w 1995 roku podarował Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Teraz w mieście Cassino, położonym u podnóża góry Monte Cassino, staraniem Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce przed gmachem miejscowego muzeum stanie kolejna kopia tego pomnika. Będzie to pierwszy pomnik generała Andersa we Włoszech.

Łabieniec Anna - Od Napoleona do Katynia - rodzinna lekcja historii: Rozmowa ze Stanisławem Skrzeszewskim i nagrania z płyty "Therefore We Must Remember"
Gdy tylko zabezpieczyłem się finansowo, postanowiłem poświęcić się twórczości. I tak pojawił się temat Katynia. (…) Pomyślałem, że trzeba coś zrobić, żeby upamiętnić tę masakrę, świat wie o tym wciąż zbyt mało. Napisałem teksty piosenek o tematyce katyńskiej i zacząłem szukać wśród znajomych (mam ich wielu w tej branży) chętnych do skomponowania muzyki. Ośmiu muzyków, w tym mój brat, nagrało 13 utworów po angielsku. Wydaliśmy CD. Powstała też książka z poezją, tekstami i historią Katynia.