Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.

Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Goście i użytkownicy - online

Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Artykuły: standardowe
Wyszukiwarka artykułów - podaj słowo kluczowe (autor, tytuł, itp.)  


Bortkiewicz Paweł ks. - Wielki Piątek
To krew ludzi zabijanych w wojnach domowych, w zamachach, to krew ofiar smoleńskiej katastrofy, którą będziemy wspominać za kilka dni, to krew chrześcijan mordowanych każdego dnia na świecie, to krew niewinnych dzieci, urodzonych, którym nie pozwolono żyć, i tym, którym nie dano szansy urodzin.

Brzezik Andrze: Historia odkłamana - Laudacja dla Pani Anny
Tym mocniej trzeba więc powiedzieć, że Pani Anna Walentynowicz pozostaje symbolem oporu wobec komunizmu i niesprawiedliwości, która również dzisiaj wyklucza rzesze Polaków poza nawias społeczny.

Brzezik Andrzej - Charakterystyka niemiecko - sowieckiego paktu o nieagresji z 23 sierpnia 1939 i traktatu sowiecko - niemieckiego z 28 września 1939 o granicach i przyjaźni
Ojcem porozumienia z 28 września był Stalin, który był przeciwny pozostawieniu nawet najmniejszej szczątkowej formy jakiegoś państwa polskiego. Chciał także uniknąć znalezienia się większej liczby Polaków w ZSSR. Dlatego właśnie zaproponował wymianę ziem między Bugiem a Wisłą za Litwę, mającą dla Sowietów o wiele większą wartość strategiczną. Po dokonaniu korekty granicznej, strefa wpływów niemiecko –sowieckich na ziemiach podbitej polski biegła wzdłuż linii Curzona z 1919 roku, czyli znajdowała się na Bugu.

Brzezik Andrzej - Głos w sprawie 25-lecia - okiem antykomunisty
(…)światełko w tunelu na lepszą Polskę. Polskę bez nauczycieli historii, którzy onegdaj współpracowali z SB a w dalszym ciągu deprawują młodzież swym nauczaniem. Polskę, która na mogiłach Żołnierzy Wyklętych nie chowa z honorami komunistycznego kata, co to przy każdej nadarzającej się okazji wyprowadzał wojsko na ulice przeciwko własnym rodakom, by tłumić ich wolnościowe aspiracje.

Brzezik Andrzej - Jak „władza ludowa” zdobywała władzę?
Oficjalne podane wyniki znów zostały sfałszowane, co sarkastycznie skomentowała ulica, że urna wyborcza to magiczna szkatułka, wrzucasz Mikołajczyka wychodzi Gomułka. Był to już drugi, w przeciągu tak krótkiego czasu cud nad urną w historii PRL.

Brzezik Andrzej - Na rocznicę śmierci prezydenta Narutowicza kilka analogii
Analogie między Gabrielem Narutowiczem a Lechem Kaczyńskim nasuwają się same. W zasadzie pierwsze zdanie zacytowane przez Zbyszewskiego, jak ulał pasuje do Lecha Kaczyńskiego. Obydwaj prezydenci byli państwowcami. Trzeba było wielkiej odwagi i postawy niezłomnej by porzucić intratną posadę naukowca w bogatej Szwajcarii dla prezydentury w dopiero co rodzącym się państwie, które dwa lata wcześniej na śmierć i życie walczyło w obronie niepodległości z bolszewickim najazdem.

Brzezik Andrzej - Wizje ustrojów politycznych w literaturze XX wieku
Literatura europejska niejednokrotnie na przestrzeni wieków próbowała znaleźć odpowiedz na pytanie, który z systemów politycznych jest najbardziej zbliżony do ideału. Np. w epoce renesansu Jean Bodin autor Sześciu ksiąg o Rzeczypospolitej za taki wzorcowy model ustrojowy uważał monarchię absolutną.

Brzezik Andrzej - 21 857
Zabitych w Charkowie - siedzibie NKWD - chowano koło osiedla Piatichatki. Był to ośrodek wypoczynkowy NKWD, ogrodzony wysokim parkanem z kolczastym drutem. Tu pogrzebano 3820 osób. Wcześniej przetrzymywano ich w obozie w Starobielsku.

Brzezik Andrzej - Cenzura w katolickim Radiu Podlasie
Podczas emisji „na żywo” przedstawiono również kanon lektur, z których możemy uczyć się antykomunizmu. To na pierwszym miejscu „Zwycięstwo prowokacji” Józefa Mackiewicza, czy „Archipelag Gułag” Aleksandra Sołżenicyna. Dlaczego o tym wszystkim piszę? A no, dlatego, że audycji tej nie zarchiwizowano na stronie internetowej radia. Wszystkie inne są, ale tej nie ma. Pytam, dlaczego? Czyżby tam również istniała cenzura na treści historyczne?

Brzezik Andrzej - Gazetka szkolna - Niepodległość
Andrzej Brzezik przesyła gazetkę szkolną - pomoc dla nauczycieli, wystarczy wydrukować i gotowe. Temat - Niepodległość.

Brzezik Andrzej - Grzegorz Braun w Węgrowie
Wynika z niego, że Geremek popierał konfrontację komunistów z Solidarnością. Wściekłość obecnych na sali zwolenników Gazety Wyborczej wzbudziły także słowa Grzegorza Brauna o prezydencie Komorowskim, które miały być obraźliwe.

Brzezik Andrzej - Jacek Kaczmarski i Józef Mackiewicz o Katyniu i nie tylko
Obraz Katynia Kaczmarskiego jest bardzo czytelny, przejrzysty, sugestywny. To świat ponury. Tak jak ponury był sowiecki komunizm. Grozę tej ponurości potęguje widok ciał polskich oficerów zamordowanych przez bolszewików poukładanych według Mackiewicza, jak sardynki.

Brzezik Andrzej - Jak komunistyczna propaganda polityczna fałszowała historię
Oto okazuje się, że hitem gier komputerowych miesiąca lipca 2004 roku w Republice Federalnej, jest gra, według której, II wojnę światową rozpoczynają Polacy. Twórcy gry utrzymują, że jest to zgodne z realiami historycznymi. A przedstawiony w grze powód rozpoczęcia działań wojennych - przekroczenie przez polskie wojska granic III Rzeszy - jest analogiczny z tym co głosiła propaganda hitlerowska.

Brzezik Andrzej - Katyńska gazetka szkolna
Andrzej Brzezik przesyła pomoc naukową dla nauczycieli - wystarczy wydrukować i powiesić...

Brzezik Andrzej - Kilka uwag o Tadeuszu Gruba Kreska
Nigdy nie należał do obozu antykomunistycznego. Uczestniczył w nagonce szkalowania prymasa Stefana Wyszyńskiego. Piętnował Żołnierzy Wyklętych. Zasiadał w komunistycznym Sejmie, gdzie wygłaszał pochwały na cześć marksistowskiego szkolnictwa.

Brzezik Andrzej - Moja Ocena PRL
Czasy PRL – u to okres działalności, jak wykazano postaci pomnikowych, przeważnie jeżeli nie wszystkich komuniści skazali na śmierć, to wszystkich w mniejszym lub większym stopniu represjonowanych. Lecz także to czas ich oprawców, którzy dzisiaj, i to jest niezrozumiałym chichotem historii, dobrze wkomponowali się w koloryt III Rzeczpospolitej, państwa, które wypłaca im miesięczne horrendalne uposażenia emerytalne, za to, że nie tak jeszcze dawno byli katami polskiego społeczeństwa.

Brzezik Andrzej - Moralność a prawo
Właśnie powstanie totalitaryzmu bolszewickiego wywróciło rozumiane do tej pory pojęcie moralności. Gdyż za godne uchodziły do tej pory zachowania naganne. Weźmy np. kwestię kradzieży. Jak pisze w swej monumentalnej monografii o Leninie Dmitrij Wołkogonow twórca czerwonego terroru w Rosji miał specyficzne podejście do własności prywatnej, którą uważał po prostu za kradzież. Dlatego by zyskać na popularności, zaraz po objęciu władzy rzucił hasło „grab zagrabione”, co było przyzwoleniem na niekończącą się dewastację majątków arystokracji, szlachty, czy też Cerkwi

Brzezik Andrzej - Mówić o Witoldzie Pileckim jest rzeczą zaszczytną ale zarazem i trudną
Dzisiaj w Węgrowie dzięki inicjatywie anonimowego fundatora przy współudziale naszego redakcyjnego kolegi Andrzeja Brzezika odsłonięto tablicę upamiętniającą Witolda Pileckiego. Została ona wmurowana na budynku byłej bezpieki. W tym samym mieście rok temu odsłonięto tablicę poświęconą Januszowi Kurtyce. Prezentujemy treść wystąpienia Andrzeja, który w bezkompromisowy sposób przedstawił życiorys rotmistrza, a na jego tle kulisy zbrodniczego systemu, którego namiastki trwają do dziś jako III RP.

Brzezik Andrzej - Nieznane zdjęcia Anny Walentynowicz z prywatnej kolekcji Andrzeja Brzezika
Andrzej Brzezik przesyła ponad 40 niepublikowanych zdjęć z Anną Walentynowicz. Niesamowita pamiątka...

Brzezik Andrzej - O agenturze w „Solidarności” o Kościele i Polsce - Niepublikowany wywiad Andrzeja Brzezika z Anną Walentynowicz (1)
Z Anną Walentynowicz rozmawia Andrzej Brzezik. Gdańsk 20 stycznia 2009 roku.

Brzezik Andrzej - O agenturze w „Solidarności” o Kościele i Polsce - Niepublikowany wywiad Andrzeja Brzezika z Anną Walentynowicz (2)
I kiedy była pielgrzymka grupy głodujących, ja poszyłam czapeczki białe, koleżanka napisała Protest głodowy. I transparent taki zrobili: Protest głodowy Bieżanów 85 i ks. Isakowicz zażądał zdjęcia czapek i zwinięcia transparentu. Nie wolno drażnić władzy. Następnie doszło do pacyfikacji Nowej Huty…Nie wiemy gdzie są ludzie poszkodowani, pobici są, a władze nawołują do pracy. I ja mówię do tych hutników przy ks. Zaleskim… panowie nie podejmujcie pracy, to jest jedyna szansa dowiedzieć się, gdzie są wasi koledzy, czy oni jeszcze żyją, a jeżeli żyją to gdzie są? I wtedy posypały się gromy w moją stronę, przez ks. Isakowicza… rozrabiać to może pani w Stoczni, tu musi być porządek. Nie można władzy rzucać na kolana.

Brzezik Andrzej - Paradoksy historii a Powstanie Styczniowe i nie tylko
Odpowiedz wydaje się prosta. Jest ona podszyta rusofilskim tchórzostwem, które narodziło się natychmiast po zamachu w Smoleńsku. Skoro wasz guru Kutz proponuje czcić tylko powstania zwycięskie, np. wielkopolskie, to uprzejmie donoszę, że zwycięskim było także powstanie lwowskie z 1918 roku, gdzie polskie orlęta stawiły bohatersko czoło ukraińskim zakusom do posiadania miasta, które było ostoją polskości na Kresach. Towarzyszu Kutz będę uważnie śledził pana wypowiedzi w listopadzie br. kiedy to będzie przepadać 95 rocznica heroicznej walki lwowskich orląt

Brzezik Andrzej - Pytania o okrągłe rocznice
W 2013 roku będziemy obchodzić, jak zresztą w każdym wcześniejszym i kolejnych, wiele istotnych rocznic historycznych. Znając zamiłowanie obecnego reżymu do fałszowania historii wybrałem 10 wydarzeń, których okrągłe rocznice przypadają właśnie na rok obecny. Jak się państwu wydaje, które z nich znajdą się w centrum uwagi lemingowych mediów?

Brzezik Andrzej - Stachanowszczyzna w PRL - u
Czyli współzawodnictwo pracy , było propagowaną przez władze komunistyczne PRL –u formą rywalizacji między pracownikami. Oczywiście w ujęciu propagandowym była to forma dobrowolna.

Brzezik Andrzej - Totalitaryzm - wokół definicji
W ostatecznym rozrachunku w opinii Rigoulta terror komunistyczny w Korei Północnej pochłonął 100 tys. ofiar czystek wewnątrz Partii Pracy. Do tego należy doliczyć 1,5 miliona zmarłych w obozach koncentracyjnych, 1,3 miliona ofiar wojny lat 1950 - 1953 oraz 500 tys. istnień ludzkich, jako cenę za osłabienie odporności na choroby i bezpośredni skutek głodu, to uzyskamy suma summarum 3 miliony ofiar w kraju 23 milionowym rządzonym przez komunistów od 67 lat.

Brzezik Andrzej - Wojna polsko - bolszewicka 1920 roku i zbrodnia katyńska w propagandzie komunistycznej Polski, jako modelowy przykład manipulowania historią
Obecnie część z tych propagandowych bredni odnośnie wojny polsko- bolszewickiej i zbrodni katyńskiej przejęła propaganda Platformy Obywatelskiej i posłusznych jej reżymowych pismaków lub pseudopolituków i fałszywych historyków.

Brzezik Andrzej - Za chleb i wolność
Komuniści nie odrobili jednak lekcji z roku 1956. Zapomnieli też, a może nie wiedzieli, w co trudno uwierzyć, o piramidzie potrzeb Abrahama Maslowa, gdzie u samej podstawy jego słynnego trójkąta znajduje się potrzeba… jedzenia.

Brzezik Andrzej - Żałoba po Stalinie
Reakcje na śmierć najwierniejszego sojusznika Hitlera były najróżniejsze. Jak pisał emigracyjny rosyjski historyk, Ci którzy zawdzięczali Stalinowi karierę myśleli z lękiem o przyszłości. Inni radowali się w duchu, snując nadzieję na lepszą przyszłość

Brzezik Andrzej - „Jedynie prawda jest ciekawa” rocznica śmierci Józefa Mackiewicza
Podczas jego pogrzebu, jaki miał miejsce w kościele św. Andrzeja Boboli w Londynie, ks. prałat Jarecki ostentacyjnie ziewał, po czym wyraźnie znudzony na widok urny z prochami oświadczył w kierunku rodziny zmarłego –„No kto weźmie tę skrzynkę?” Kogo tak potraktował duchowny? Tym kimś był urodzony 1 kwietnia 1902 roku w Sankt Petersburgu syn Antoniego Mackiewicza i Marii z Pietraszkiewiczów Józef Mackiewicz – najwybitniejszy dziennikarz, publicysta i powieściopisarz w historii Polski.

Brzezik Andrzej - „Wybory” do Sejmu w roku 1952
W roku 1952 Polska znajdowała się osiem lat pod drugą sowiecką okupacją. Pełnia władzy wykonawczej spoczywała w rękach partii komunistycznej, na czele której od grudnia 1948 roku stał - bolszewicki agent, funkcjonariusz Kominternu, działacz KPP, współpracownik z administracją niemiecką z lat okupacji w Mińsku na Białorusi, jak również kolaborujący z NKWD Bolesław Bierut.

Brzezik Andrzej: Historia odkłamana - Haniebna decyzja sądu w sprawie wyroku na sprawców stanu wojennego
Kolejny krótki komentarz Andrzeja

Brzezik Andrzej: Historia odkłamana - Kolejna nieścisłość na temat Wałęsy?
Andrzej Brzezik - bohaterski nauczyciel z Sokołowa Podlaskiego debiutuje dzisiaj w nowym cyklu felietonów: Historia odkłamana - zapraszamy!

Brzezik Andrzej: Historia odkłamana - Kłamstwo i manipulacja w telegazecie TVP 1
Serce rośnie patrząc na Węgrów. A swoją drogą reżymowe media niczym już w kłamstwie i manipulacji nie mogą nas zaskoczyć.

Brzezik Andrzej: Historia odkłamana - Róża
Właśnie wróciłem z kina, z projekcji filmu Róża.

Brzezik Andrzej: Historia odkłamana - Test o stanie wojennym
Ostatnio polemizowałem z Antonim Dudkiem.

Brzezik Andrzej:Historia odkłamana - Głos w sprawie zdrady narodowej
A co do powiedzenia w sprawie Wałęsy miał Józef Mackiewicz? W liście do Stefanii Kossowskiej z dnia 15 lipca 1981. pisał, że… Wałęsa: jawny człowiek partii komunistycznej działający na jej korzyść. Ta opinia Mackiewicza musi porażać. Zwróćmy uwagę na datę 15 lipca 1981, to pięć miesięcy przed wprowadzeniem stanu wojennego, 11 lat przed odwołaniem rządu Jana Olszewskiego i dwie dekady przed powstaniem Instytutu Pamięci Narodowej taka diagnoza.

Bukowski Jerzy, dr - Pamiętajmy o wielkich rodakach. Apel w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie
W dniach listopadowej zadumy nad bliskimi nam zmarłymi, a także nad ojczystymi dziejami, wspomnijmy tych, którzy tworzyli historię Polski w minionym stuleciu i uczcijmy ich pamięć zniczami zapalonymi pod popiersiami w parku Jordana.

Błasik Ewa - Błasik: 13.X.2012 - 50-te urodziny gen. Andrzeja Błasika
Informacja, którą nadesłała do nas p. Ewa: Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele. 10 kwietnia 2010 roku, w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach, pod Smoleńskiem zginął mój mąż – nieodżałowany, wspaniały człowiek - Dowódca Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej, generał pilot Andrzej Błasik. W tym roku, w dniu 11 października, minęłaby 50 rocznica jego urodzin.

Błasik Ewa - Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych
Ojczyzna - jej młode pokolenia, winny Bohaterom pamięć i wdzięczność! Tę wdzięczność i pamięć wobec mojego ŚP. Męża, Jego służby Polsce w lotniczym mundurze, ofiary Jego życia i krwi na tej służbie oddanej - wyraża poświęcony i odsłonięty dzisiaj pomnik w tutejszym Panteonie Bohaterów.

Błaszczyk Hubert - Relacja ze spotkania z J.T. Grossem
Przez cały czas prelekcji towarzyszyło nam ogromne, osławione już zdjęcie, przedstawiające polskich chłopów i chłopki, pozujących na tle piszczeli i czaszek, rzekomo tuż po grabieży grobów na terenie Majdanka. Dziennikarze Rzeczpospolitej wykazali ponad wszelką wątpliwość, ze zdjęcie to nie ma nic wspólnego z sugerowana przez J. Grossa treścią. Dowody przedstawione przez dziennikarzy nie podlegają żadnej dyskusji, ale profesor Gross zbył je epitetem -patałachy- skierowanym pod adresem wspomnianych dziennikarzy.

Cimoch Arkadiusz - Polacy z Chicago - Polakom na Kresach
Wspomóżmy Naszych rodaków. Kresy to ziemie odebrane Polsce przez wieki związane z naszą tradycją i kulturą tworzyły Rzeczpospolitą. Za przesuniętą na zachód granicą z różnych powodów pozostali tam nasi Rodacy, do dziś zmagający się z niezliczonymi trudnościami i problemami. To Polacy, którzy nigdy z ojczystej ziemi nie wyjeżdżając znaleźli się nagle zagranicą Polski.

Cyranka - Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
Liceum skończyłam dość niedawno i na własne oczy widziałam reakcje oburzenia moich biol-chemicznych kolegów, że muszą „wkuwać” niepotrzebne im do zawodu lekarza daty historyczne, że muszą uczyć się na matematyce o funkcjach (pomijam to, że pokolenie przed nami przerabiało ten materiał w szkole podstawowej, a nie w liceum). Pewnie działało to odwrotnie, tzw. humaniści (w rzeczywistości zamknięci na wiedzę przyrodniczą, którą chętnie zdobywają prawdziwi humaniści) denerwowali się, że mają za bardzo wymagających nauczycieli od fizyki czy chemii. Czy mieli rację?

Cyranka - Pamięć o nich...
Prof. Janusz Kurtyka, nie tylko historyk piszący o Żołnierzach Wyklętych, ale także człowiek, który poznał osobiście niektórych z nich, mówił, że jest to najtragiczniejsze, ale zarazem najpiękniejsze polskie pokolenie, które przez bardzo długi czas dochowało wierności przysiędze. Andrzej Kołakowski śpiewa o nich: „Zdrajcy będą ich zwać bandytami, My musimy w nich widzieć rycerzy.”

Cyranka - Refleksje po 15 sierpnia 2013
Dzisiejsze uroczystości państwowe przeżywałam z uczuciami bardzo ambiwalentnymi. Z jednej strony – flaga na maszt, na ramię broń! i Jeszcze Polska nie zginęła – wobec tego nie da się być obojętnym, serce rośnie, niezależnie od tego, kto rządzi. Ale z drugiej strony, te wzniosłe, uroczyste i piękne chwile zostały bardzo szybko zdmuchnięte, wystarczyło, że prezydent Komorowski otworzył usta, by zacząć przemówienie.

Cyranka - W obronie Dostojewskiego
Zgadzam się z tym, że Polacy i Rosjanie są bardzo różni, zgadzam się, że Dostojewski ze swoimi antypolskimi fobiami i zakochaniem w Rosji jest świetnym przykładem tej różnicy, co więcej – jest też przykładem braku tolerancji i jakiejkolwiek próby zrozumienia drugiej strony! Uważam jednak, że inaczej patrzyłby na katastrofę smoleńską.

Cyranka - W odpowiedzi Ziemkiewiczowi
Nie wiem, co się stało Ziemkiewiczowi w głowę, ale czytając fragmenty jego wywiadu dla gazety.pl, nabieram wątpliwości co do jego prawidłowej percepcji rzeczywistości. Pisze Ziemkiewicz, że wyborcy PiS idą za Kaczyńskim, bo „cierpi za nas”, „jest bratem zamordowanego prezydenta”. Wypraszam sobie!

Cyranka - ACTA, czyli głos człowieka zmęczonego
Niech nikt mi nie mówi, że to przebudzenie, że to postęp w świadomości obywatelskiej – te masowe protesty. W przeważającej większości (bo wiem doskonale, że uogólnienie byłoby dla części uczestników protestu przeciwko ACTA bardzo krzywdzące) to protesty ludzi, którzy całe dnie spędzają przed komputerem, o katastrofie smoleńskiej wiedzą, że kiedyś tam się wydarzyła, a o rządzie Donalda Tuska – że jest.

Cyranka - Artykuł po nic - o Oszołomie
Michał Falzmann, którego śmierć wspominamy, jest najlepszym symbolem III RP. Afera FOZZ, gigantyczne sumy pieniędzy wyprowadzane przez służby rosyjskie z Polski, przy współpracy bratnich służb polskich i milczeniu/przyzwoleniu szeroko rozumianego państwa. Jeden człowiek przeciw machinie.

Cyranka - Attritus pro Deo et Patria
PPAN była jedną z organizacji antykomunistycznych, rozpoczęła działanie z początkiem 1947r. Z założenia była organizacją cywilną, w ramach której prowadzono samokształcenie i krzewienie idei patriotycznych.

Cyranka - By żyło się lepiej. Młodym.
Skoro dzieci padają ofiarą niedorzecznych pomysłów Ministra Edukacji. Kiedy dziś pani minister Hall z dumą opowiada o swoich sukcesach to doprawdy nie wiem – jest bezczelna do granic możliwości czy zupełnie nie pojmuje, że nie tylko nic nie poprawiła, ale zepsuła niemal wszystko, czego się dotknęła.