Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.

Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Goście i użytkownicy - online

Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Artykuły: standardowe
Wyszukiwarka artykułów - podaj słowo kluczowe (autor, tytuł, itp.)  


Artur - Senator Marek Martynowski - byłem w TU 154 m 10.04.2010 - wywiad wideo
Wywiad z senatorem PiS Markiem Martynowskim, który odwoził 10.04.2010 roku na Okęcie m.in. Annę Walentynowicz.

Artur - Skrzynie magistra Rostowsiego
Pośród niezliczonej ilości znakomitych opowiadań Stanisława Lema jest jedno, które daje do myślenia w związku z sytuacją zadłużeniową do jakiej doprowadził duet Rostowski – Tusk, przy współudziale większości sejmowej gawiedzi. W tomie „Dzienniki Gwiazdowe” jest kilka tekstów poświęconych szaleńcom i ich wynalazkom.

Artur - Smoleńsk w Kulisach Systemu III RP
Prof. Zybertowicz: Wybitny, już nieżyjący amerykański filozof Richard Rorty radził - Zatroszczmy się o wolność, wtedy prawda sama zatroszczy się o siebie. W dzisiejszym świecie o zakresie i jakości przestrzeni wolności w ogromnej (może decydującej) mierze przesądzają media. Ze stronniczym, uwikłanym w konflikt interesów, red. Knapikiem i jego telewizyjną stacją, nader trudno jest poszukiwać tak potrzebnego minimum porozumienia z inaczej myślącymi.

Artur - SMS z miejsca katastrofy v. 2013, z życzeniami na Nowy Rok
Każdy z nas pamięta słynny sms rozsyłany w Smoleńsku wśród elity Partii Miłości. Jak taki sms wyglądałby gdyby rozsyłano go dzisiaj? Taka refleksja na Nowy Rok ze specjalnymi życzeniami dla nas i dla nich.

Artur - Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności
Czy zastanawialiście się Państwo kiedyś dlaczego jedna z pierwszych żarówek wyprodukowana w 1901 roku świeci do dzisiaj a nasze żarówki kończą żywotność po około 1000 godzinach? A myśleliście kiedyś Państwo dlaczego w instrukcji obsługi sprzętu elektronicznego - przykładowo drukarek komputerowych - przewidziana jest żywotność, czyli w przypadku drukarki ilość kopii jakie jest ona w stanie wykonać zanim skończy niespodziewanie swój żywot, mimo że wygląda na całkiem sprawną? A dlaczego w zasadzie prawidłowością jest że nowoczesnego sprzętu nie opłaca się naprawiać, bo naprawa niejednokrotnie przekracza koszt nowego urządzenia?

Artur - Spotkanie ze starym przyjacielem cz.2
Rozpocznijmy analizę przyczyn porwania i zamordowania księdza Popiełuszki od faktu zdumiewającego - choć być może w systemie realnego socjalizmu nieuniknionego - że śledztwo w sprawie morderstwa na księdzu Jerzym prowadzili ci sami ludzie, którzy kazali go inwigilować, podsłuchiwać, podrzucać mu fałszywe materiały dowodowe, urządzać prowokacje. Prowadzili więc śledztwo w sprawie swoich własnych rozkazów, które spełnili lepiej lub gorzej, mordercy - ich zwierzchnicy.

Artur - Straszny list - jak trudno być administratorem
W nocy z piątku na sobotę wstałem jak zwykle wcześnie rano - zawsze w pierwszej kolejności sprawdzam skrzynkę mailową portalu. W skrzynce kilka listów (m.in. niezawodny Vitek) - od razu po oczach daje mail od nijakiego Przemka G. z powodu nagłówka: Skasowanie zdjęć.

Artur - Stuknięty Lublinianin: zapowiedź katastrofy PKP
Po kilkudziesięciu minutach czekania bowiem, z głośnika rozległ się komunikat, że za jakiś czas na torze obok zatrzyma się pociąg jadący w kierunku Warszawy (zwracam uwagę na precyzyjne określenie kierunku do stacji docelowej) i jeśli ktoś chce to może wysiąść (w szczerym polu raczej wyskoczyć) i wsiąść do tamtego pociągu.

Artur - Symulator TUSKA 2014 - i Ty możesz wprowadzić socjalizm
Gra do wyszukanych nie należy, polega jedynie na mechanicznym klikaniu - jednakże ma głęboki walor edukacyjny, bowiem gracz zaczyna od zera na koncie, a przechodząc kolejne etapy jak między innymi: zapisanie się do PO, odkrywa że jego umiejętności zaczynają wpływać na całe rodziny, co powoduje że zostanie posłem, i rozpoczyna kurs „podstawy przedsięwzięć socjalistycznych”, by w końcu przejąć władzę w Polsce, odczuć zazdrość kolegów z innych partii i przeżyć nominowanie przez samego Donalda na funkcję ministra finansów.

Artur - Szef walczy z POLONEM - o ministerialnym bublu słów kilka
Wróciła Kasia z Amolem i szef wypił pół butelki, po czym zgłosił problem na oficjalnej stronie POLONU do zgłaszania problemów. I to też nie było dobre, bo błąd zgłoszony przez szefa miał numer coś koło 6000... To go już kompletnie dobiło. Ja się nie znam niemniej wnioskuje, że ten program to chyba nie jest za dobry skoro aż tyle błędów...

Artur - Teatr Nie Teraz – teatr niechcianych tematów
Teatr Nie Teraz – teatr niechcianych tematów Po opublikowaniu przez nas wpisu o Ince otrzymaliśmy e-mail następującej treści: Na stronie pomniksmolensk.pl ukazał się ciekawy artykuł, którego bohaterką jest Danusia Siedzikówna. Cieszymy się, iż przypominacie Państwo te istotne, a mało znane wciąż fragmenty polskiej historii.

Artur - To już cztery lata - rocznica powstania pomniksmolensk.pl
Najważniejszą pozytywną wiadomością z minionego roku jest rozpoczęcie nadawania naszego portalowego radia Logos. Marek Bałemba wykonuje tytaniczną pracę aktualizując codziennie ramówkę, zdobywając materiały, i co najważniejsze, przeprowadzając transmisje na żywo. Przyrasta nam również piszących, tutaj najbardziej zależy nam na tych piszących regularnie.

Artur - Tomasz Merta - Nieodzowność Konserwatyzmu, Księga Pamięci Tomasza Merty
Ukazały się dwie bardzo ważne pozycje związane z twórczością i życiem Tomasza Merty.

Artur - Towarzysz generał idzie na wojnę - Film o kulisach wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
Film ma odpowiedzieć na pytanie, czy mit interwencji ma podstawy, by go podtrzymywać, czy też jest zwykłym zabiegiem propagandowym niemającym potwierdzenia w faktach i historycznym fałszerstwem, na którego fundamencie opiera się dzisiejszy zakłamany obraz komunistycznego dyktatora, który wypowiedział wojnę narodowi i zaryzykował masakrę ludności, przelew krwi i wojnę domową, tylko by ratować swoją władzę i zbrodniczy system?

Artur - Trzecie urodziny pomniksmolensk.pl
Portal przez ostatni rok wykonał skok cywilizacyjny. Zmienił się na lepsze bo drastycznie zmieniła się szata graficzna. Dzięki Łukaszowi - jednemu z najlepszych grafików komputerowych w tym kraju, pojawił się klikalny baner na górze strony, nowa szata całości, panele z filmami i dolna stopka. Mamy też unikalny układ poziomy newsów i wiele ulepszeń. To dzięki Asi i Piotrkowi - naszym informatykom którzy dokonali rzeczy niemożliwych.

Artur - Tusk potwierdził autentyczność zdjęcia z Putinem! Onet w narracyjnym rozkroku
Myślę sobie - większość społeczeństwa, zwłaszcza ci pracujący z dużych miast, nie bardzo ma czas na wnikliwe studiowanie newsów. Kondensat tego o czym mają myśleć dostaną w zastrzyku prosto do swoich mózgów w wieczornym wydaniu Faktów TVN, a jeśli ktoś wymaga bardziej intensywnego leczenia, czyli kroplówki, to może sobie podłączyć TVN 24 (nawet live w Internecie). Cała prawda PO całą dobę!

Artur - Tusk wycofuje się z ratyfikacji ACTA. Co wiedzą Anonymous?
Premier Donald Tusk zapowiedział, że - jeśli będzie naprawdę uzasadniona opinia, iż umowa ACTA jest zagrożeniem dla wolności - to rząd nie przedłoży jej do ratyfikacji. Stawiam tezę, że Tusk swoją decyzję postanowił zweryfikować w wyniku wycieku kompromitujących materiałów.

Artur - Tydzień na blogu Leminga
Byłem wczoraj na Życiu Pi. Aaaale ekstra! I kompletnie nie rozumiem o co chodziło jakiemuś łysolowi na siłowni. No bo mówię do kumpla jak wyciągałem rakietę do skłosza: „Wiesz, na Życiu Pi wczoraj byłem”. „Łoooł - ekstra” - odpowiada kumpel rozdziewając buzię w podziwie. A jakiś łysol co chował sprzęt do szafki pyta: „A o czym jest ten film?” To ja odpowiadam : „A to kurna trudno powiedzieć”. Zresztą ja nie po to poszłem, żeby myśleć o czym. Wszyscy szli to poszłem… Zdziwił mnie. To po co on do kina chodzi? Efekty były fajne, reszta nie ma znaczenia, zwłaszcza że okulary 3-D rozdawali.

Artur - Uważajcie na znikające pliki - cenzura polityczna na www.wrzuta.pl
Znany i popularny serwer wrzuta ocenzurował nasze nagrania. Szybkość reakcji, wskazuje że kasowanie plików nie jest robione z automatu i ewidentnie dowodzi istnienia cenzury politycznej na serwerze Wrzuta.

Artur - W Jej urodziny - nieznane zdjęcia z dzieciństwa Pierwszej Damy
Nowa Brda to miejscowość w której w latach czterdziestych ubiegłego wieku wychowywała się Maria Kaczyńska. Przebywając w tamtych stronach dotarłem do unikalnych zdjęć z epoki i dziennikarza, który przekazał mi nieznane zdjęcia Pierwszej Damy z dzieciństwa.

Artur - W najnowszym Do Rzeczy: Strażnicy Smoleńskiej Prawdy
W najnowszym numerze (3, 11-17.02. 2013) dwa duże artykuły o Tragedii Smoleńskiej. W pierwszym z nich Kamila Baranowska w tekście pt. Strażnicy Smoleńskiej prawdy, przedstawia sylwetki adwokatów rodzin. Poniżej krótkie streszczenie wywiadów przeprowadzonych z adwokatami.

Artur - W Wołominie stanie pierwszy pomnik śp. Lecha Kaczyńskiego
Być może już 11 listopada.

Artur - Wesprzyjmy budowę pomnika monumentu poległych w Katyniu
Fundacja Pomnik Ofiar Katynia planuje budowę monumentalnego pomnika ofiar ludobójstwa (22 tysiące figur oficerów zamordowanych w Katyniu).

Artur - Widmowa armia
I być może rację mają historycy, którzy uważają że widmowe armie są wynikiem halucynacji indywidualnych, lub jak tam pod Mons, zbiorowych. Ale może oni istnieją naprawdę i pojawiają się w kluczowych momentach, aby dopilnować niezakończonych spraw? Żeby zwyciężyło dobro, kiedy jest bardzo źle?

Artur - Wiersze Romana Misiewicza: dobre-nowiny.pl już do kupienia
Doskonałe wiersze smoleńskie już w sprzedaży. Tom w oczach krytyków porównywalny jest z Niepokojem Różewicza, Raportem z Oblężonego Miasta Herberta czy Ulicą Mandelsztama Rymkiewicza. Wśród patronów medialnych pomiksmolensk.pl.

Artur - Wywiad z Romanem Misiewiczem - autorem tomu dobre-nowiny.pl, wiersze smoleńskie
Z Romanem Misiewiczem autorem doskonałych wierszy poświęconych wydarzeniom związanym z katastrofą w Smoleńsku rozmawiam o poezji, romansie z Gazetą Wyborczą, przeżyciach związanych z 10.04, problemach z wydaniem tomiku i potrzebie tworzenia w Polsce państwa podziemnego. Zapraszam. Patrzenie w kategorii Państwa Podziemnego jest mi obce. Natomiast jestem przekonany co do jednego - zawsze relacja pomiędzy rządzącymi, a rządzonymi, w ogóle ludźmi pomiędzy sobą, powinna być oparta na prawdzie. A nie jest. Jesteśmy oszukiwani i sami się oszukujemy. Podstawową sprawą, która łączy PRL i III RP jest kłamstwo. Ono jest kamieniem węgielnym systemu w którym żyliśmy i żyjemy.

Artur - Z pamiętnika celebrytki - moje siedemdziesiąte urodziny
Drugiego maja budzę się przed ósmą rano, jak zwykle włączam radio TOK FM, i słyszę że mam dzisiaj siedemdziesiąte urodziny i że oni mi gratulują. Co ja bym bez nich zrobiła, no prawie na śmierć (tfu! tfu!) zapomniałam.

Artur - Zapraszamy na stronę profesora Marka Dyżewskiego
Profesor Marek Dyżewski jest członkiem zarządu Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem. Na naszym portalu prezentował wielokrotnie swoje artykuły i wykłady. Profesor jest też kandydatem do Senatu w najbliższych wyborach.

Artur - Zaraz, zaraz, a Smoleńsk?
Można zadać sobie następujące pytania: czy to co teraz się dzieje, ten krzyk i apele nie jest grą partii rządzącej wspólnie z Rosją Putina, czyli kontynuacją rozmów z sopockiego molo? A może kolejnym odcinkiem wyprodukowanym przez „Przemysł Pogardy”? Czy zatem Smoleńsk nie odbył się przy współudziale naszych? Bo to, że w Smoleńsku nie było żadnego wypadku, już nawet dzieci w szkołach wiedzą…

Artur - Zespól JESTEM dla pomniksmolensk.pl
W dziale MEDIA można zobaczyć od pewnego czasu klip z utworem Smoleńsk zespołu JESTEM ze Świnoujścia. Dziś prezentujemy bliżej działalność tej grupy.

Artur - Zgred u Olejnik czyli Ziemkiewiczem w hrabiowski sygnet
Jest czy nie jest hrabią? Tomasz Nałęcz prawie wszystko wyjaśnił, a czego nie dał rady wyjaśnić z pewnością dowiemy się z dzisiejszego wywiadu Moniki Olejnik z prezydentem.

Artur - Zgubne efekty Marsjanizmu
Gazeta Ziemska, która w międzyczasie zmieniła nazwę i teraz nazywała się Gazeta Ziemska dla Marsjan, podawała ich za przykład, bowiem jako postępowy organ zaczęła jako pierwsza ziemska gazeta głosić Marsjanizm i tym samym stawiać za wzór wszystkich tych postępowców, którzy pluli na Ziemię i jej zacofane ziemskie obyczaje.

Artur - Zmiany na pomniksmolensk.pl
Notka od administratora.

Artur - Znikające dowcipy o Tusku na Onecie
Wczoraj (16.11.2012) na Onecie pod informację o odkryciu śladów materiałów wysokoenergetycznych na drugim Tupolewie, w komentarzach pojawił się następujący dowcip o Tusku (przytaczam z pamięci): Donald Tusk udał się z wizytą do szkoły. Po prelekcji dla dzieci pani zwraca się z prośbą o pytania. Zgłasza się Jasiu: Panie Premierze - ja mam dwa pytania. Pierwsze: Skąd ślady materiałów wybuchowych na skrzydle wraku Tupolewa w Smoleńsku? I drugie pytanie z tym powiązane: Czy śmierć technika Jaka 40 może mieć związek z tym co słyszał po lądowaniu w Smoleńsku?

Artur - Złota Polska... - dzień jesieni
Kto teraz domu nie ma, już go nie zdobędzie. Kto jest samotny, ten zostanie sam. Czuwać i czytać, listy pisać będzie długie i po alejach - tam i sam - błąkać się w liści niespokojnym pędzie.

Artur i Kazia - Nieznane wydanie Faktów TVN z 12.04.2010 (?)
Anita Werner: Zaczynamy fakty – szok i chaos na miejscu katastrofy, Rosjanie wywożą ciała, niszczą dowody, okradają ciała, chcą robić własne sekcje zwłok, a fragmenty wraku zawieźli do Rosji. Bezradny polski rząd apeluje o pomoc i przyznaje, że nie ma czarnych skrzynek. W miejscu gdzie spadł Tupolew nie ma zabezpieczenia ani ochrony a ciała ofiar leżą dosłownie wszędzie.

Augustyniak Tomasz - W Sanktuarium Narodowym w Ossowie powstaje Panteon Bohaterów
Pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego po długim staraniu inicjatora Ryszarda Walczaka stanął w Sanktuarium Narodowym w Ossowie 150 m od Kaplicy Matki Boskiej Zwycięskiej w dolince 96 dębów Smoleńskich, gdzie w dniu 17 czerwca odsłonięcia i poświęcenia dokonał Arcybiskup Henryk Hoser Ordynariusz Diecezji Warszawsko - Praskiej.

Bajda Jerzy, ks. prof. - Masoneria jako zjawisko wrogie Kościołowi i Polsce - tekst wykładu
Tekst wykładu ks. Bajdy wygłoszonego w Tarnowie.

Baterowicz Marek - Anoreksja i lisy
Sądy są jednak na usługach lisów, dlatego kampania fałszowania faktów potrwa jeszcze długo, a w dużym stopniu może zaważyć na wyniku wyborów. Nie wszyscy bowiem obywatele mają głowę na karku, a wielu z nich swój interes upatruje w rządach PO-PSL.

Baterowicz Marek - Baket a sprawa polska
Śmierć Leppera to kolejna ofiara na coraz dłuższej liście tajemniczych zgonów, upozorowanych samobójstw po roku 1989, poczynając od wypadku Michała Falzmanna, inspektora NIK-u, który badał aferę FOZZ. A od tragedii Tupolewa obserwujemy jakby przyśpieszenie owych dziwnych zgonów. Przypomnijmy kilka z nich.

Baterowicz Marek - Bitwa o Warszawę (12-16 sierpnia 1920)
W sierpniu 1920 roku inna bitwa o Polskę przyniosła nam decydujące zwycięstwo w wojnie z Rosją bolszewicką. Była to kilkudniowa bitwa o Warszawę, która ocaliła niepodległość Rzeczypospolitej.

Baterowicz Marek - Blagi i plagi Tuska
Na słowa ks. Rydzyka ostro zareagował oczywiście Tusk, zapominając że w latach 2005-2010 wielokrotnie poza granicami kraju podważał autorytet PiS-u, a robili to też inni politycy PO. Tusk nie miał wtedy za złe prof.Janowi Winieckiemu, że ten w „Financial Times” publikował brednie o PiS-ie, np….”Polską rządzą narodowi bolszewicy” (!). Dopiero kiedy ks.Rydzyk ujawnił faktycznych zdrajców Polski zawrzało w salonach i kręgach tej antypolskiej nomenklatury.

Baterowicz Marek - Chocholi czas
Pan Miller w dodatku ma czelność powoływać się na fizykę, by zdyskredytować komisję Macierewicza. A to właśnie eksperci od nawigacji i fizyki wyjaśnili jak doszło do katastrofy-zamachu. Ale walka o prawdę jest trudna, bo Polską rządzi sitwa post-komunistów, tzw.liberałów oraz służb specjalnych. Jak ironicznie ujął to jeden z publicystów zamiast przyjaznego państwa (tak reklamowanego przez PO) mamy „nieprzyjazne draństwo”.

Baterowicz Marek - Dobro i Zło
Troską post-komunistycznego układu jest tylko ochrona stanu posiadania, a zatem niedawno (13 czerwca) prezydent Komorowski skierował do Sejmu projekt ustawy umożliwiającej ograniczenie wolności i praw z powodów „działań cyber-przestrzeni” czyli wyłączenie internetu. Projekt przewiduje też zakaz zgromadzeń publicznych, ruchów obywatelskich i stowarzyszeń czy wkroczenie sił porządkowych na teren uczelni wyższych, internowanie osób w wieku powyżej lat 17 i tym podobne paragrafy.

Bernacki Włodzimierz - Decyzja o nadaniu bibliotece w Przemyślu imienia Janusza Kurtyki
W sobotę (25 lutego) Senat Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu podjął jednogłośnie decyzję o nadaniu uczelnianej bibliotece imienia śp. prof. Janusza Kurtyki.

Bernacki Włodzimierz: Sondowanie pamięci i sumienia
Artykuł jest polemiką z decyzją prezydent Warszawy o przeprowadzeniu sondażu w sprawie wybudowania w centrum pomnika

BHO24h - Andrzej Rosiewicz życzenia na Boże Narodzenie 2014
Pan Andrzej Rosiewicz złożył wszystkim swoim „wielbicielom i wielbicielkom” życzenia świąteczne, a Rodaków na obczyźnie zaprosił do Polski. Do życzeń dołączona jest piosenka, która przypomina, czym jest dla każdego Polaka nasza ojczyzna.

BHO24h - Apel o pomoc w budowie pomnika gen. Ryszarda Kuklińskiego w Wiązownie
Dzisiaj filmowy apel o pomoc w budowie pomnika generała, który, jak uzasadniają inicjatorzy: powstaje po to aby samym sobie wytłumaczyć kim był, co zrobił i dlaczego musimy o nim pamiętać.

BHO24h - nowy blog na pomniksmolensk.pl
Dzisiaj na naszym portalu otwieramy nowy blog. Już kilkakrotnie mieliśmy u nas okazję oglądać filmy, relacje i wywiady BHO24h, od dzisiaj naszego nowego bloggera. Zapraszamy na słowo powitalne i relację z Ossowa, z 93 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Bortkiewicz Paweł ks. - Wielki Czwartek
Wyzwolenie, wolność… słowa proste i tak bardzo zrozumiałe w każdym języku. Ale trzeba postawić to pytanie - do jakiej wolności zmierzało wyzwolenie wyjścia z Egiptu? Mojżesz w swej rozmowie z faraonem nie podaje jako celu wyjścia z Egiptu stworzenia własnego kraju, ale wyszukanie miejsca na ofiarę, miejsca na ofiarę uwielbienia Boga.