Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.

Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Goście i użytkownicy - online

Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Artykuły: standardowe
Wyszukiwarka artykułów - podaj słowo kluczowe (autor, tytuł, itp.)  


Actum - Defilada sojuszników: Niemców i Sowietów w Brześciu 22 września 1939 roku - Nieznane fotografie
Wspólny przemarsz wojsk Wehrmachtu i Armii Czerwonej odbył się 22 września 1939 roku, gdy walczyły jeszcze całe polskie zgrupowania. Ten sojuszniczy pokaz wojskowy odbierali stojąc na trybunie wykonanej przez Rosjan: dowódca Armii Czerwonej, kombrig Siemion Kriwoszein i dowodzący niemieckimi oddziałami generał Heinz Guderian. Odbył się on na ulicy Unii Lubelskiej przed budynkiem polskiego urzędu wojewódzkiego (w niezmienionej formie przetrwał do dnia dzisiejszego). Całą ulicę przystrojono znakami sojuszników, czerwonymi gniazdami i swastykami. Parada zwycięstwa odbyła się planowo i rozpoczęła o godzinie 16. Miała wyraźnie uzewnętrznić ten sojusz.

Adamski Łukasz - Krzysztof Krauze chce zrobić film o Smoleńsku
Nie wiem, czy uda mi się zrobić ten film. Pracuję nad nim już bardzo długo. A przy tym wszyscy już chyba mają poczucie fikcji w wyjaśnianiu katastrofy z 10 kwietnia. Wręcz kłamstwa, którym nas karmiono. To wszystko teraz pęka i mam nadzieję, że ułatwi mi sytuację.

Alek - Krzysztof Kamil Baczyński i Mazowsze Północne
Choć poniższy artykuł jako głównych bohaterów przedstawia Krzysztofa Baczyńskiego i jego ojca Stanisława, to niewątpliwie na życie i twórczość tego pierwszego olbrzymi wpływ wywarła Barbara Drapczyńska, dziewczyna z okolic Ciechanowa.

Antykomunista - Opłatek z komunistką
To czego dokonał kardynał Nycz budzi mówiąc najdelikatniej niesmak.

Antykomunista - Refleksje o filmie Wajdy
Nad filmowym kłamstwem Wajdy o Bolku nie można wbrew pozorom przejść obojętnie. Proponuję dwa rozwiązania.

Arka - List protestacyjny Stowarzyszenia Arka skierowany do przewodniczącego NSZZ Solidarność
List protestacyjny podpisany przez działaczy Stowarzyszenia Arka i innych osób m.in. Adama Słomkę z KPN.

Arka - List Stowarzyszenia Arka do Bronisława Komorowskiego
Szanowny Panie Prezydencie - czujemy się zobowiązani do odpowiedzi na zadane wczoraj pytanie: Zadajmy sobie to pytanie także i w kręgu liderów państwa polskiego. Zadajmy sobie pytanie, co zrobić, aby ocalić wzajemny szacunek, kulturę dialogu i wizję tego, co wspólne, tego co wspólne i tego, co nadrzędne, co ważniejsze od wszystkich sporów i waśni.

Arka - List Stowarzyszenia Arka do Piotra Dudy
Do dnia dzisiejszego „Solidarność” nie załatwiła najbardziej palących problemów bezpośrednio związanych z sierpniem 80 a przekazanych pismem w dniu 01.09.2012 r

Arka - Oświadczenie Stowarzyszenia Arka ws. ekshumacji
Pismo skierowane do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta - wniosek o ukaranie winnych zaniedbań, które przyniosły wiadome skutki.

Arka - Apel Stowarzyszenia Arka do Romana Gałęzewskiego - przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” SG w Gdańsku
Pikanterii dodają słowa Pani Ani odnośnie wyrzucenia jej z Solidarności: „A kto to zrobił? U pana Wajdy w domu spotkali się panowie: Geremek, Mazowiecki, Lenarciak, nie wiem kto tam jeszcze, Kuroń i jak tej Walentynowicz się pozbyć?

Arka - Biuletyn Arki, mało znane fakty dotyczące strajków w Stoczni
Tylko Pani Ania Walentynowicz przedstawia to zupełnie inaczej (a to ona dochowała wierności wypowiadanych przez nią słów), Wałęsa jak to było w 1970 r., po trzech dniach zakończył strajk, tak i teraz w 1980 r. Wcześniej pojechał do Marynarki Wojennej do Janczyszyna zamiast rozpocząć strajk. Po interwencji Tadeusza Szczudłowskiego, Darka Kobzdeja i Marka Mikołajczyka ― Alina Pienkowska powiedziała do Pani Anny Walentynowicz „… robimy strajk solidarnościowy.(…) (dopowiada Pani Ania) Tak zrobiono z niego sztucznego bohatera, którym jest do dzisiaj.”

Arka - Stowarzyszenie Arka - wezwanie przedsądowe skierowane do NSZZ Solidarność
Stowarzyszenie Arka domaga się od NSZZ Solidarność opublikowania pozostających w cieniu i okrytych milczeniem dokumentów dotyczących Anny Walentynowicz. Pierwszy z nich to decyzja Prezydium Komisji Zakładowej pozbawiającej Anny Walentynowicz mandatu do regionu, a drugi to raport, stwierdzający fakt, że Prezydium nie miało do tego prawa...

Arka - Wniosek Stowarzyszenia Arka o sprostowanie tekstu z Gazety Polskiej
Anna Walentynowicz była Prezesem Stowarzyszenia ARKA. Wnosimy o sprostowanie artykułu „Ofiarne życie Anny Solidarność” autorstwa Sławomira Cenckiewicza, Gazeta Polska 10.10.2012, str. 28-29, treści nieścisłych i nieprawdziwych. Anna Walentynowicz walkę z komunizmem prowadziła w imię wolności, suwerenności i niepodległości Polski; wiedziała wtedy, że Polska w Pełni Niepodległa będzie możliwa, gdy uwolnimy się od ZSRR i PZPR, politycznej emanacji Rosji sowieckiej w Polsce.

Artur - Darowizna od pani (?) Helen Chirs czyli warto czasem czytać spam
Spam który dostałem dwa dni temu. Pisownia oryginalna, co ciekawsze fragmenty pozwoliłem sobie wytłuścić.

Artur - Doradca
Podczas rozmowy w gabinecie Lidera polaryzują się poglądy. Jedni są za pochowaniem Prezydenckiej Pary w Panteonie inni przeciwko. Szczególnie za optuje Doradca, przekonuje argumentuje i podkreśla historyczne zasługi Prezydenta. Z kolei inni są przeciw, Socjolog na przykład uważa, że nie podważając zasług Prezydenta, Panteon jest zbyt daleko od Stolicy a to właśnie tutaj w sercu Kraju, gdzie przecież mieszka Lider, łatwo byłoby zbudować Społeczność Pamięci a co za tym idzie społeczność opozycji wobec Partii Władzy.

Artur - Dzień Tuska
Kiedy w końcu przyszła moja kolej lekarz spojrzał ze zdziwieniem i powiedział: „Dzisiaj dzień Tuska. Proszę tutaj są recepty, skierowania i blankiety zwolnień. Ale najpierw proszę się zbadać, albo przynajmniej mi pokazać jak ja mam to zrobić.” Oniemiałem, po długim przekonywaniu że jest mi przecież niedobrze i boli, i zbiera mi się na wymioty wysłał mnie na RTG. Koszmar trwał.

Artur - Hipokryzja europosłów - przeciwko pamięci o polskich bohaterach
Pamiętajmy o tym w najbliższą niedzielę, kiedy będziemy głosowali na kandydatów do PE. Pamiętajmy że drugie oblicze PO to nie tylko hipokryzja w wykonaniu Zwiefki. Bardziej przerażające jest to, że Tusk mówiąc o bohaterach mógł mówić prawdę. Powiedział o bohaterach, ale nie wspomniał jakiej narodowości są jego.

Artur - Ile kosztuje człowiek?
Doszedłem do wniosku, że mogło być gorzej, zawsze mogłem się poparzyć, mogło wysiąść mi serce czy wątroba… A gdybym tak globalnie „popsuł się”? Ile musiałbym wydać? Nie licząc kosztów operacji – tak w pierwszym przybliżeniu na same narządy lub ich protezy?

Artur - Instrukcja
Na blogu pisz głównie bzdury, mało wartościowe teksty nieswojego autorstwa, praktycznie niezwiązane z tematyką portalu, a przy uwagach redakcji staraj się stroić fochy i pokazywać jak ważnym internautą jesteś i jak ważne jest to co robisz. W przypadku uwag pisz niegrzeczne odpowiedzi i posądzaj redakcję o realizację prywatnych celów.

Artur - Lans na idei prawicowej?
Sprawa zaczyna się komplikować kiedy ktoś bezzasadnie krytykuje ludzi będących autorytetami dla naszej strony. I nie myślę tutaj o rzeczowej krytyce, jak choćby ujawnienie nieznanej dla opinii publicznej agenturalnej przeszłości, przestępczych powiązań, kolaboracji z obecnym rządem itd. Myślę o głupiej, żeby nie powiedzieć szczeniackiej krytyce o jakieś głupoty, czyli zrobienie afery na zasadzie sensacji pani Geni z magla.

Artur - O co chodzi związkom zawodowym?
Manifestacja w Warszawie to pierwsza manifestacja organizowana jednocześnie przez trzy centrale związkowe. Jak podkreślają związkowcy nie są to protesty polityczne. Mimo różnic politycznych wszystkie trzy centrale związkowe idą razem, przeciwko Donaldowi Tuskowi. To budujące, jak wskazują szacunkowe dane, wczoraj w Warszawie w proteście uczestniczyło 26 000 ludzi.

Artur - Pewien amerykański raport o materiałach wybuchowych i co z niego wynika dla sprawy Smoleńska
Często materiały te, podczas produkcji są faszerowane materiałami o wyższych ciśnieniach par zawierającymi azot (zwanymi taggantami, tag - metka) aby łatwiej je było wykryć. Przykładami mogą być NG czy EGDN - ich obecność pozwala na wykrycie par. ZATEM WYKRYCIE PAR TAKICH ZWIĄZKÓW MOŻE WSKAZYWAĆ NA UŻYCIE PLASTIKU!

Artur - Prokurator Szeląg a wyniki badań z USA z roku 2001 - co i w jakim stopniu może fałszować wskazania IMS względem trotylu?
„...urządzenia wykrywające trotyl mogą reagować w podobny sposób na glebę czy perfumy. Nawet przedmioty codziennego użytku mogą oddziaływać w podobny sposób” - ten fragment wypowiedzi prok. Szeląga zainspirował mnie do poszukania w literaturze fachowej prac w których badano wpływ związków chemicznych o podobnej budowie do TNT (trotyl) na sygnał IMS. I znalazłem w Talancie w roku 2001. Wyniki amerykańskich naukowców zdają się przeczyć tezie prokuratora Szeląga..

Artur - Spotkanie ze starym przyjacielem cz.1
Wracają starzy przyjaciele, i spotykamy się po latach, są starsi, odmienieni a niby tacy sami. Opowiadają znane nam już historie, a my, mimo tego, że już je słyszeliśmy i znamy je na pamięć, to przypominając sobie ponownie, zaczynamy patrzeć na nie z perspektywy nabytych nowych doświadczeń. Tych od czasu ostatniego spotkania.

Artur - Tomasz Merta - złote myśli - o przesłaniu Edmunda Burke'a
Burke nie uważa, by każdy człowiek miał prawo do udziału we władzy - z pewnością natomiast przysługuje mu prawo do bycia dobrze rządzonym.

Artur - Załamała się ofensywa kłamstw - streszczenie wywiadu Cezarego Gmyza z Antonim Macierewiczem dla tygodnika Do Rzeczy
W najnowszym numerze Do Rzeczy rozmowa Cezarego Gmyza z ministrem Macierewiczem. Poniżej streszczenie kilku wybranych pytań i odpowiedzi.

Artur - "Klika" o Zespole Parlamentarnym min. Macierewicza: Zespół Downa
Smutnym jest fakt, że bardzo szybko po Smoleńsku wróciła fala chamstwa w rodzimej publicystyce i odrodził się klimat tak dobrze znany bezpośrednio sprzed 10.04.2010.

Artur - 1.11. Pamiętajmy
Wszystkim naszym bliskim, szczególnie tym poległym w Smoleńsku.

Artur - Bauman show: kolejna odsłona - minister Kudrycka ubolewa i zapewnia "czeka nas poważna dyskusja na ten temat"
Cytat ze strony Ministerstwa: List Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego do wybitnego uczonego prof. Zygmunta Baumana: W związku z sobotnimi zajściami na wykładzie prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka wystosowała list do wybitnego uczonego.

Artur - By żyło się lepiej: List Komendanta Policji
Jak donoszą media mainstreamu za apelem w sprawie kibiców poszedł drugi apel do Ministra Transportu. W apelu tym Komendant zwrócił się, w związku z powszechnie panującym piractwem drogowym i łamaniem przepisów, z prośbą o wprowadzenie zakazu prowadzenia samochodów, najlepiej całkowicie, lub co najmniej w okresie wzmożonego ruchu drogowego.

Artur - Chcą usunąć Pomnik Katyński - publikujemy oryginalne pisma Komitetu Katyńskiego i odpowiedzi władz w tej sprawie
Władze miasta nie godzą się na propozycje Komitetu Katyńskiego, by pomnik stanął na Starym Mieście przy pl. Zamkowym. Chcą go przenieść gdzie indziej. Wtedy już na pewno nikt go nie zauważy, a to jedyny pomnik w Warszawie poświęcony ofiarom katyńskiego ludobójstwa – komentuję tę propozycję Andrzej Melak.

Artur - Co pomoże Vincentowi? O pączkującej paranoi słów kilka
Według wykładni Ministerstwa Finansów pączki rozdawane pracownikom w tłusty czwartek przez pracodawców to przychód do opodatkowania, czyli pracownicy powinni od tego zapłacić podatek. Można się domyślać, że fiskus chce, aby każdy uczciwy pracownik wsparł nasz upadły budżet państwa (według niektórych Polska dawno jest bankrutem) i szczerze rozliczył się z wszelakich przychodów, wszak zbliża się czas wypełniania PiTów.

Artur - Do Rzeczy Panowie!
Na kolejnej stronie mamy listy od czytelników, a później dział Gadu Gadu gdzie dobrze już znani Gociek i Gursztyn komentują satyrycznie ważniejsze wydarzenia ostatnich dni. Próbka z bardzo dobrej jakościowo rubryki: Chcielibyśmy przy okazji gorąco zaprotestować przeciw oszołomom utrzymującym, że w Polsce większość salonu ma rodziny w SB. To nieprawda. Niektórzy mogą mieć w FSB

Artur - Do Rzeczy: Rosjanie profanowali ciała. Cezary Gmyz rozmawia z Zuzanną Kurtyką
Do Rzeczy: Rosjanie profanowali ciała. Cezary Gmyz rozmawia z Zuzanną Kurtyką W piątek 9 kwietnia. Minęliśmy się w drzwiach. Wróciłam z konferencji naukowej. Janusz przyjechał do domu w czwartek wieczorem. W czwartek w nocy słyszałam jak bardzo długo rozmawiał z naszym starszym synem Pawłem, który wybierał się na powierzchniówki w Góry świętokrzyskie. W piątek odebrał jeszcze Krzysia ze szkoły.

Artur - Donald Pierwszy zwany Ostatnim - historia śmiertelnego abonamentu
Donald Pierwszy zwany Ostatnim, przybrał oficjalnie imię Oskar i podobno żyje do dziś pełniąc na dworze Angeliny z Germanlandii zaszczytną rolę KO-wca i pucybuta specjalizującego się w truchtanym cymbergaju, ulubionej grze królowej Angeliny.

Artur - Donald Tusk oczami Lecha Kaczyńskiego
Do poczynienia tego wpisu zainspirował mnie wywiad jakiego premier Tusk udzielił Faktowi.

Artur - Dorn podczas wczorajszej debaty: Graś byłby lepszy od Grabarczyka - przez kilkanaście lat był cieciem
Doskonałe wystąpienie Ludwika Dorna podczas wczorajszej debaty nad odwołaniem Grabarczyka.

Artur - Dr Lasek znowu nadaje
Wywiad z dr Laskiem przeczytałem i mam kilka wątpliwości

Artur - Drugie spotkanie redakcji portalu pomniksmolensk.pl
Działamy już prawie cztery lata i postanowiliśmy średnio raz na dwa lata spotykać się osobiście żeby członkowie redakcji mogli poznać się w tzw. realu. W tym roku gościnę swoją zaoferował nam, na plebanii w Mikluszowicach, ks. Wiesław Multan. Udało się całość dobrze przeprowadzić pod względem logistycznym, cały czas kontaktując się i uwzględniając szczegóły programu z Redaktor Naczelną.

Artur - Drugie urodziny naszego portalu
Dzisiaj tj. 27.11.2012 mijają dwa lata od pojawienia się pierwszej notki na naszym portalu.

Artur - Ewa Błasik Człowiekiem Roku 2011 Tygodnika Podlaskiego
Nie mniej wzruszona Ewa Błasik, z trudem powstrzymując łzy, przypomniała postać swojego męża, którego po śmierci przed rosyjskimi kłamstwami „bardziej niż polski rząd i polskie dowództwo, bronili Amerykanie”.

Artur - Gender oczami feministki: Pan Sułek - twórca ideologii 3D
Musimy też zdecydowanie zakończyć dominację mężczyzn w sporcie. Koleżanki z naszej organizacji intensywnie włączają się w przerwanie tego niepokojącego trendu poprzez coraz częstszy udział oszczepniczek, kulomiotek, bokserek i ciężarówek (tak tak, pora nazwać rzecz po imieniu, skoro jest ministra to musi być i ciężarówka) w olimpiadach dostarczając publiczności na stadionach i przed odbiornikami telewizyjnymi niepowtarzalnych doznań estetycznych. Przykłady można mnożyć, trzeba tylko chcieć

Artur - Hierarchia wartości Waldemara Kuczyńskiego
Byłem wśród osób zawożących i wieszających tablicę w Smoleńsku. Dlatego wszelkie doniesienia dotyczące tej sprawy odbieram z dużym wyczuleniem. Słowa, które właśnie wypowiedział Waldemar Kuczyński wprawiły mnie w kompletne zdumienie...

Artur - Jak za Gowina zmienił się polski wymiar sprawiedliwości - kibic siedzi z Niesiołowskim
Wyrok ośmiu miesięcy ograniczenia wolności orzeczony przez kielecki sąd wobec kibica jest już prawomocny. Mężczyzna był oskarżony o publiczne znieważenie grupy ludzi z powodu przynależności rasowej oraz publiczne znieważenie premiera w pisemku kibiców Korony. Premiera Donalda Tuska miał nazwać ćwokiem i prostakiem.

Artur - Janusz Kurtyka jakiego nie znałem
Dzisiaj 52 rocznica urodzin Janusza Kurtyki. Nie miałem okazji go poznać. To dziwne uczucie oglądać pamiątki po kimś kogo się znało tylko z mediów...

Artur - Jej Syn Przemko
Brakowało marynarki, natomiast udało się odzyskać takie przedmioty, jak portfel z dokumentami, kartami i pieniędzmi oraz potrzaskane wieczne pióro. Również Przemkową teczkę, choć brakowało w niej kalendarza poselskiego, który nigdy się nie znalazł.

Artur - Kalendarz IPN z akcentem smoleńskim
Oddział IPN w Katowicach przygotował materiał do pięknie wydanego kalendarza, w którym nie zabrakło akcentu upamiętniającego katastrofę pod Smoleńskiem. Współwydawcą, obok IPN, jest Dom Maklerski IDMSA. Przedstawiamy 12 fotografii składających się na cykl Pielgrzymie Szlaki.

Artur - Katastrofa Smoleńska Dzień po Dniu Godzina po Godzinie hitem na liście książkowych bubli
Odwiedzając jedną z księgarni natrafiłem na kilka interesujących przecen. Stworzyłem listę przebojów książkowych bubli i okazało się numerem jeden jest książka o katastrofie smoleńskiej autorstwa Henryka Pietrasiewicza.

Artur - KATYN: JUSTICE DELAYED OR JUSTICE DENIED? REPORT OF THE CLEVELAND EXPERTS’ MEETING - tłumaczenie raportu cz.1
Przedstawiamy tłumaczenie pierwszej części raportu ze spotkania ekspertów zorganizowanego przez Frederick K. Cox International Law Center, Case Western Reserve University School of Law oraz The Libra Institute, Inc. a poświęconego zbrodni katyńskiej. Raport przygotowany został przez Michael P. Scharfta i Marię Szonert - Binienda.

Artur - Kazik Staszewski - Oczywiście że Lech Kaczyński powinien mieć pomnik w Warszawie!
Kazik Staszewski ma inne zdanie niż władze miasta - fragment wywiadu z artystą w którym dostaje się m.in. Kwaśniewskiemu i Tuskowi.